איכילוב יאפשר למשפחה להיפרד מחולי קורונה

פרופ׳-גמזו-ליאור-צור-דוברות-איכילוב.
פרופ׳-גמזו-ליאור-צור-דוברות-איכילוב.
פרופ' גמזו צילום: איכילוב

בית החולים בתל אביב יספק למשפחה מיגון מהדבקה. פרופ' גמזו מנהל איכילוב: "חובתנו המוסרית לא לתת לחולים למות לבד"

אחרי התמונות קורעות הלב מכל העולם של בני משפחה, אשר לא זכו להיפרד מיקיריהם שנפטרו ממחלת הקורונה והובאו לקבורה מהירה בהתאם להוראות השעה של המדינות השונות, גם בישראל – במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב החליטו לעשות צעד גדול עבור משפחות הנפטרים ולא להוסיף עוד יגון למצב הקשה גם כך. לפני כמה ימים הודיע המרכז הרפואי איכילוב כי יאפשר, לראשונה בארץ ואולי גם לראשונה בעולם, למשפחות של חולי קורונה להיפרד מיקיריהן.

צפו בפרופ' גמזו מסביר צילום: איכילוב

באיכילוב גיבשו נוהל רפואי ממוגן ובטוח מפני הידבקות שיאפשר לבני משפחה של חולי קורונה להיפרד מיקיריהם טרם הפטירה ולאפשר להם רגעי חסד אחרונים. על פי הנוהל, במקרה שמצבו של מטופל מדרדר ונשקפת לחייו סכנה ממשית, יתאפשר ביקור של בני המשפחה מדרגה ראשונה. במקרה כזה קרוביו של החולה ימוגנו בצורה מלאה, כפי שנהוג למגן את צוות בית החולים, בציוד שיסופק על ידי בית החולים ויותר להם לשהות לצידו של החולה ברגעיו האחרונים.

פרופ׳ רוני גמזו, מנהל איכילוב: ״הסיפורים על חולים שמתים לבד מזעזעים אותי כאדם וכמנהל ואסור לנו כמערכת לאפשר מצבים כאלה. מערכת הבריאות הייתה בקיבעון מחשבתי ואנו באיכילוב גיבשנו נוהל שנכנס לתוקפו באופן מידי שמאפשר לבני משפחה להיכנס תחת מיגון מלא שיסופק על ידי בית החולים למחלקות הקורונה ולהיפרד מיקירם. זוהי חובתנו המוסרית כאנשי צוות רפואי וכבני אדם. אסור לאף אדם למות לבד ובאיכילוב זה לא יקרה יותר ואני מאמין ששאר העולם ילך בעקבותינו כפי שראוי״.