זיכרון השואה בזום

דר-שלומי-קודש-מנהל-סורוקה-בטקס-יום-הזכרון-לשואה
דר-שלומי-קודש-מנהל-סורוקה-בטקס-יום-הזכרון-לשואה

הצוותים הרפואיים בבית החולים סורוקה ציינו את את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקס שהועבר בזום לאלפי העובדים

ד"ר שלומי קודש צילום: סורוקה

בטקס מרגש ציינו במרכז הרפואי סורוקה שבבאר שבע את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. בשל הנחיות משרד הבריאות עקב מגפת הקורונה, הטקס נערך ללא קהל והועבר באמצעות אפליקציית זום לאלפי העובדים של בית החולים.

"אני ניצב היום בפני אולם ריק, וזה אולי מעט סמלי ביום השואה 2020, בחלוף 75 שנים מכניעת גרמניה במלחמת העולם השנייה. אנו, כאנשי מערכת הרפואה מלווים מזה שנים את ניצולי השואה המבוגרים ומסייעים להם בשגרה כאשר הם זקוקים לשירותינו", אמר ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה.

ד"ר שלומי קודש הוסיף: "חיוני בשנה הזו ודווקא בעת הזו, עם הצורך בריחוק החברתי, שנעצור ונזכור את התקופה השחורה ביותר בהיסטוריה האנושית, את התהומות אליהם מסוגלים בני אדם להגיע ואת הפסגות והשיאים אליהם הגיעה מאז האנושות, ועמינו. נבטיח לעצמנו, לקורבנות ולניצולים שלא נאפשר לרוע להרים שוב את ראשו, ונבטיח שנמשיך ונפעל לחברה שוויונית, מכבדת, עם זכויות לכל. אנו מצדנו, עושים זאת בצורה מצוינת במערכת הרפואית, ושומה עלינו להפיץ רוח זו בכל הארץ. ובעת הזו אני מבקש גם לציין שאני בטוח בחוסן שלנו כחברה ושל עובדי סורוקה במיוחד לצלוח תקופה מורכבת זו ולהמשיך בעבודתנו מצילת החיים גם שלא בנושאי קורונה. נזכור יחד את קורבנות השואה, את גיבוריה, ונשאף כולנו להתעלות בזכותם".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן