בית החולים הדסה: זוכרים את הנופלים

פרופסור-רוטשטיין-במהלך-הטקס-צילום-אבי-חיון
פרופסור-רוטשטיין-במהלך-הטקס-צילום-אבי-חיון

בבתי החולים בעין כרם ובהר הצופים, ציינו את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. המנכ"ל רוטשטיין סיפר על השכול המשפחתי שלו

בטקס מרגש שנערך היום על פי כללי משרד הבריאות, ציינו היום בבתי החולים של הדסה – בעין כרם ובהר הצופים שבירושלים – את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. בטקס נטלו חלק ונשאו דברים מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין, מנהלת הדסה הר הצופים ד״ר תמר אלרם, סגל בית החולים ועובדיו מכל המחלקות. רוב עובדי בית החולים צפו בטקס מן החלונות הרבים הפונים אל רחבת המיון בעין כרם ובהר הצופים, כאשר במרכז הרחבה השתתפו מעט אנשי צוות במדיהם חבושים במסכות.

״עומדים אנו כאן בשערי ירושלים, בירתנו הנצחית, בתוך המרכז הרפואי הדסה, מוסד שחרט על דגלו הצלת חיים ואהבת הזולת. צוות הדסה כולו מרכין את ראשו. דגל הדסה יורד לחצי התורן ואנו מחבקים את משפחות השכול של הדסה ושל מדינת ישראל כולה", אמר פרופ׳ רוטשטיין.

עובדי הדסה בטקס צילום: אבי חיון

עובדי בית החולים סיפרו בטקס את סיפורם האישי ושיתפו בכאב הרב, על בני משפחותיהם שנפלו בקרב או נפגעו בפעולות איבה. רוטשטיין סיפר לנוכחים את סיפור השכול המשפחתי האישי שלו, על נועם אפטר ז״ל – בנו של בן דודו, שנפל בעת התקפת מחבלים על ישיבת ההסדר שלו בעתניאל. כשמחבלים חדרו לישיבה, נועם הגן על הנוכחים בחדר האוכל אליו ניסו המחבלים לפרוץ, ונרצח באכזריות.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן