נשים ראשונות חוסנו נגד קורונה

שרון בן חמו מתחסנת צילום: הדסה
שרון בן חמו מתחסנת צילום: הדסה

בבית החולים הדסה עין כרם חוסנו השבוע ארבע נשים צעירות, אשר נבחרו להשתתף בשלב הניסוי הקליני בבני אדם, במסגרת פיתוח החיסון לקורונה של המכון הביולוגי

בתחילת השבוע חוסנו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, ארבע נשים אשר נבחרו להשתתף בשלב הניסוי הקליני בבני אדם, במסגרת פיתוח החיסון לקורונה של המכון הביולוגי בנס ציונה. כל הארבע, בשנות ה-20 וה-30 לחייהן, נבדקו רפואית ונמצאו מתאימות להשתתף ולקבל את החיסון. הן הגיעו אל המרכז למחקרים קליניים בבני אדם בהדסה, שם הוזרק להן החיסון על ידי האחות חנה דרורי, ראש צוות המרכז, ובליווי פרופ׳ יוסי קרקו, מנהל המרכז.

פרופ' קרקו הודה למשתתפות: ״אנו מלאי תודה לכולכן. אלמלא ההיענות שלכן לא ניתן היה לקדם את המחקר ולהגיע לשלבים הבאים, בחיסון אוכלוסייה מבוגרת יותר. ייתכן ובזכותכן נוכל להגיע אל הרגע הנכסף של חזרה לשגרה בישראל״.

שרון בן חמו בת ה-25, סטודנטית בשנה הרביעית בפקולטה לרפואת שיניים של הדסה והאוניברסיטה העברית, היא אחת מהמחוסנות אשר בחרה להשתתף בניסוי. ״שמעתי על האפשרות להשתתף בניסוי הקליני דרך סטודנטים נוספים והחלטתי להצטרף. אין בי חשש לקבל את הזריקה כי קראתי וחקרתי על ההרכב של החיסון״, אמרה. ״אני שמחה להיות חלק מתהליך חשוב שאמור להביא לסיום הקורונה״.