רפואה אש

ד
ד"ר רג"א חכים צילום: העמק

בבית החולים העמק חילצו אצבע של נער בן 15, שנלכדה בתוך צינור, בסיוע מכבי אש

נער בן 15 מאחד המושבים באזור העמקים, פונה למרכז הרפואי העמק, כשאצבעו לכודה בתוך צינור ארוך. במבצע שכלל את מכבי האש וצוות רפואי מיומן, חולצה האצבע בשלמותה, ללא צורך בניתוח.

האצבע לפני צילום: העמק

אביו של הנער סיפר: "בני אוהב לבנות ולהרכיב מחפצים ישנים שיש לנו במשק. הוא הרכיב חלק של צינור ישן, מירק והבריק אותו, ותוך כדי כך, האצבע שלו נכנסה לתוך הצינור ופשוט נלכדה שם מבלי שיכולנו להוציא אותה. במשך שעה ניסינו בבית עם שמנים וחומרי סיכה להוציא את האצבע, עד שלבסוף הבנו שעלינו להתפנות לבית החולים".

האצבע אחרי צילום: העמק

ד"ר רג'א חכים, רופא בכיר במערך אורתופדיה שיקום, בבית החולים העמק: "האצבע של הנער הייתה בסכנה ממשית. הבנו שאין לנו הרבה זמן. זה חייב אותנו לטפל באירוע בצורה יצירתית, כדי שנצליח לשמר את האצבע. היה ברור שצריך לקצר את הצינור, כדי שנוכל להשחיל פנימה חוט, שבאמצעותו ננתק מבפנים את האצבע מהמגע ההדוק עם הצינור. אין ברשותנו כלים מתאימים לניסור של צינורות כה קשיחים ולכן הזעקנו את מכבי האש שהגיעו תוך זמן קצר וביעילות רבה ניסרו את הצינור וקיצרו אותו. לאחר שהצינור קוצר, השחלנו חוט דק וחזק לתוך הצינור, והתחלנו לסובב את החוט מבפנים כדי לנתק את האצבע שכבר היתה נפוחה ופצועה מאוד, וכך הצלחנו לחלץ את האצבע".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן