פייסבוק ת"א נאבק בנגיף

מפת-סימפטומים-אקטיבית-של-פייסבוק
מפת-סימפטומים-אקטיבית-של-פייסבוק

הסניף הישראלי של פייסבוק פיתח פלטפורמה לסקר עולמי, שיבצעו אוניברסיטאות קארנגי מלון ומרילנד מארה"ב, במטרה לסייע למערכות הבריאות להתמודד עם הקורונה

מפת הסימפטומים של פייסבוק

פייסבוק מרחיבה את יוזמות For Good Data למאבק בנגיף הקורונה Covid 19, בהן החלה לפני שבועיים, במטרה לספק לחוקרים ומוסדות בריאות בכל העולם מגוון כלים, שיסייעו למפות את התפשטות המגיפה ולקבל החלטות בהתאם.

פייסבוק שילבה בפלטפורמה שלה סקר חיצוני של אוניברסיטת Carnegie Mellon, בעיר פיטסבורג שבמדינת פנסילבניה בארה"ב, אליו מופנים משתמשים בפייסבוק הבוחרים להשתתף בו ולתאר אילו סימפטומים הן חווים. הפאן הישראלי ביוזמה: את פלטפורמת הסקר ומנגנון הגנת הפרטיות פיתח צוות Research Platform במרכז המו"פ של פייסבוק בתל אביב.

הסקר נועד לאפשר לחוקרים לייצר תובנות, לרבות מפות התפרצות, שיסייעו להם לקבל החלטות כיצד להתמודד עם המגיפה. שיתוף המידע נעשה באופן אנונימי, כך שמשתמשי פייסבוק אינם נחשפים ופרטיותם אינה נפגעת. זאת על-ידי זיהוי כל אחד באמצעות מספר זיהוי רנדומאלי. האוניברסיטה רואה רק מספרי זיהוי ופייסבוק מצידה מקבלת רק מידע מצטבר ולא פרטני.

האוניברסיטה חשפה תוצאות ראשונות של סקר הסימפטומים. על בסיס אגרגציית נתונים מהאוניברסיטה, פייסבוק הפיקה מפות סימפטומים אינטראקטיביות, שיעודכנו ברמה יומית. הסקר התקיים רק בארה"ב ומארק צוקרברג הודיע אתמול, כי החברה תשתף פעולה עם חוקרים באוניברסיטת מרילנד, במטרה להרחיב את הסקר למקומות נוספים בעולם.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן