ניתוח לב בערבית וברוסית

דוקטור-דרור-לוינר-כרמל-לב
דוקטור-דרור-לוינר-כרמל-לב
ד"ר דרור לוינר צילום: אלי דדון, כרמל

צוות המחלקה לניתוחי לב וחזה העלה לאתר האינטרנט של בית החולים כרמל הסברים למטופלים, דוברי ערבית ורוסית, לקראת ניתוח מעקפים, ניתוח להחלפת המסתם אורטלי או מיטרלי וניתוח אבי העורקים

המחלקה לניתוחי לב וחזה של מרכז רפואי כרמל בחיפה, העלתה לאחרונה שירות חדש לטובת מטופלי המחלקה, דוברי הרוסית והערבית. ד"ר דרור לוינר רופא בכיר במחלקה: "מדובר בדפי הסבר מקצועיים בשפה הרוסית והערבית, המסבירים בשפה קלה ובהירה את כל מה שמטופל לפני ניתוח צריך לדעת. עד היום דפי ההסבר באתר האינטרנט של המחלקה היו רק בשפה העברית, ובכדי להקל על המטופלים דוברי הערבית והרוסית, הכנו ועדכנו להם דפי הסבר מפורטים בשפות הרוסית והערבית".

כדי לעדכן את התכנים המיועדים לחולים המנותחים דוברי השפות השונות, עמל צוות של רופאי ואחיות המחלקה, שחלקם דוברי ערבית ורוסית, על מנת להתאים את דפי ההסבר כך שיהיו פשוטים וברורים להבנה גם בשפות הנוספות. ד"ר לוינר: "מניסיון העבר אנו יודעים, כי ככל שהמנותח יודע יותר על הניתוח שהוא אמור לעבור, ומגיע לבית החולים לאחר שהבין לעומק מה מצופה ממנו ומה הצפי להחלמה, הוא מגיע רגוע ונינוח יותר ועובר את שלבי הטיפול והניתוח בצורה טובה ומוצלחת יותר".

ד"ר דרור לוינר בניתוח לב צילום: אלי דדון, כרמל

דפי ההסבר ברוסית ובערבית זמינים באתר האינטרנט בית החולים בעמוד המחלקה לניתוחי לב וחזה, והם מציגים דפי הסבר בשפות הנוספות לניתוח מעקפים, ניתוח להחלפת המסתם האורטלי, ניתוח אבי העורקים, ניתוח להחלפת או תיקון המסתם המיטרלי ועוד.

מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה בכרמל, ד"ר ארז שרוני, מסכם: "הלב של הרפואה בחיפה ובצפון נמצא בכרמל, אנו כאן במחלקה נמצאים עם צוות מומחים ומנתחים מהמובילים בארץ, המעניקים את מגוון ניתוחי הלב והחזה לכל מטופל וחולה הזקוק לכך. המערך הקרדיווסקולרי של כרמל ידוע כמרכז מצוינות ארצי ומוביל וכולנו עובדים בסינרגיה מלאה בין כל המחלקות המאפשרת לנו להעניק את הניתוחים והטיפולים הטובים ביותר לחולים מכל אזור חיפה והצפון".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן