חוזרים אל שולחן הניתוחים הפלסטיים

דוקטור-קליין
דוקטור-קליין

ד"ר דב קליין, מומחה בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית, חוזר לעבוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות עם הרבה כפפות, מסיכות ומד חום

ד"ר דב קליין צילום: יח"צ

"מסתבר שהרצון, השאיפה וגם הביקוש לטיפולי יופי, הם תמידיים. אפילו במלחמה, האינסטינקט הראשוני הוא איך אני אצא לחדר המדרגות עם הפיג'מה הזאת. איך אנחנו נראים, מסתבר, תמיד חשוב לנו. לא חשוב מה העיתוי. אז לקוחות רוצים כל עזרה, גם אם זה רק טיפול משמר", אומר ד"ר דב קליין, מנתח פלסטי בכיר בתל אביב, ומנהל המרפאה לאסתטיקה רפואית במרכז הרפואי אסף הרופא.

האם בימים אלו יש ירידה בדרישה לניתוחים?

ד"ר קליין: "לצערנו, ולמרות הביקוש, על פי הוראת משרד הבריאות, הפסקנו לחלוטין קיום של ניתוחים או טיפולים אסתטיים. אך בשורה משמחת, נוכל לחזור לפעילות לאחר החג. כמובן על פי הוראות משרד הבריאות ולפי הנהלים החדשים שקבעו".

איזה נהלים?

"מסיכה וכפפות לכל מטופל, מדידת חום ועוד".

טיפולים שנעצרו בימי הסגר, יגרמו לנסיגה במצבן של המטופלות כאשר הן יחזרו לקליניקות לרפואה אסתטית?

"זה מאוד תלוי איזה טיפול הן התחילו קודם לכן. במידה ומדובר בטיפול מתמשך, אשר תלוי תחזוקה, בוודאי שתהיה נסיגה. לעומת זאת טיפולים חד פעמיים שנעשו, אם נעשו טוב, יחזיקו בדרך כלל גם בזמנים כאלה".

מה מומלץ לעשות כדי לשמור על הפנים בזמן הסגר?

"כל המחקרים והניסיון מוכיחים, שהקשר בין הגוף לנפש הוא משמעותי. מעבר לטיפים ספציפיים לשמירה על מראה, הכי חשוב זה להישאר רגועים, לא לדאוג מדיי ולשמור על חיים חיוניים ושגרתיים ככל האפשר בימים אלה, וכמובן, לשתות הרבה מים".

ד"ר קליין צילום: יח"צ

איך התחושה לחזור אל שולחן הניתוחים?

לפי איך שזה נראה בימים אלה, אנחנו מקבלים כל יום מספר די מכובד של פניות ורישומים לאחרי הקורונה. הן מבחינה אישית, והן מבחינה ויזואלית, כולם רוצים לחזור לנראות הממוקסמת שלהם. אני חושב שאף פעם לא חיכו לי עד כדי כך".

יודגש כי כתבה זו אינה מהווה תחליף, בשום אופן, להיוועצות ברופא מומחה.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורולוגיה, גסטרו ופלסטיקה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן