אם נאסוף את כל החולים שהציל - צריך אצטדיון

ד
ד"ר דיאב ג'אנם ז"ל צילום: פוריה

ד"ר דיאב ג'אנם, מנהל מערך הלב בבית החולים פוריה, נפטר מדום לב בביתו שבמג'אר, והוא בן 57. אבל כבד בצפון ובעדה הדרוזית, על לכתו בטרם עת של המנתח הבכיר, שהציל אלפי מטופלים ושירת כרופא קרבי בלבנון

במרכז הרפואי פדה-פוריה עדיין מתקשים לעכל את הבשורה המרה. ד"ר דיאב ג'אנם, מנהל יחידת טיפול נמרץ לב ומנהל מערך הלב, במרכז הרפואי פדה-פוריה שהיה אחד הקרדיולוגים המוערכים והבכירים בארץ, נפטר מדום לב ביום שישי 28.08.20 בלילה.
ד"ר ג'אנם, היה בן 57 , והתגורר בכפר מג'אר שם נולד. לבית החולים בטבריה הוא הגיע לפני 18 שנה, ביולי 2002. מאז הפך לשם דבר בכל האזור, טיפל באלפי חולים והציל חייהם של מטופלים רבים.

ד"ר הגר מזרחי, מנהלת פוריה (בפועל), הגיעה ביום שבת יחד עם חברי הנהלת בית החולים כדי לנחם את המשפחה האבלה " זו אבדה עצומה לכל צוות המרכז הרפואי פדה- פוריה ולמערך הלב . ד״ר ג׳אנם היה רופא משכמו ומעלה, מקצועי ואנושי. היה מוערך ואהוב מאד על ידי עמיתיו לעבודה, והמטופלים. הוא פעל לקדם ולפתח את היחידה לטיפול נמרץ לב ומערך הלב למען כל תושבי האזור. אנו כואבים את כאבה העמוק של המשפחה״.

ד"ר דיאב ג'אנם המנוח צילום: פוריה

ד"ר ארז און, מנהל חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, ועד לא מכבר מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה, הוסיף: "ד״ר דיאב ג׳אנם היה שילוב נדיר של רופא מעולה, חבר נפלא ואדם המסור למטופלים שלו ללא גבולות. אנו כואבים את לכתו בטרם עת, הוא יחסר לכולנו״.

פרופ' עופר אמיר, מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי הדסה, שעבד עם ד"ר ג'אנם בעת שכיהן בעצמו כמנהל מערך הלב במרכז הרפואי פדה- פוריה: "עבדתי במרכזים הרפואיים הטובים בעולם ועם הקרדיולוגים הטובים בישראל, ומבחינתי לא היה טוב ממנו. האסון היכה אותי בהלם. הוא שירת במשך שנים בלבנון, שרד את התפקיד המבצעי המורכב, ניהל את המלחמה על חיי החולים בבית החולים ונפטר דווקא בביתו".

"כל חייו הוקדשו להצלת חיים", ספד לו בכאב, ויסאם עראידה, אח ביחידת טיפול נמרץ לב, אשר עבד לצידו במחלקה, "הוא הציל אלפי חולים וצינתר אלפי חולים, אם היינו אוספים את כל האנשים שהוא הציל היינו צריכים אצטדיון". עראידה סיפר כי ד"ר ג'אנם, עמד ללכת לישון בשישי בערב, כשלקה לפתע בליבו. "קיבלתי טלפון מחברים והתברר שהיה לו אירוע לב ועושים לו החייאה. אבל גדול לכל העדה הדרוזית, לתושבי מג'אר ולכל תושבי הצפון".

פרופ' שמי קרסו, מנהל היחידה לדימות בלתי פולשני, במערך הלב, נפרד מהמנוח בשם צוות מערך הלב: "המערך הקרדיולוגי איבד את ד״ר דיאב ג׳אנם, מנהיג, עמית וחבר. קרדיולוג שהציל חיי אנשים כדרך חיים. אנו מרכינים ראש באבל לזכרו. ד״ר ג׳אנם יחסר לנו מאד".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן