ד"ר ברהום, פעם שלישית

פרופ' מסעד ברהום וד
פרופ' מסעד ברהום וד"ר מארי נופי-ברהום עם רנא. צילום: דרור מילר

רנא ברהום, בתם של מנהל בית החולים בנהריה ומנהלת מרכז בריאות הילד בנהריה, סיימה לימודי רפואה בפקולטה של אוניברסיטת בר אילן בצפת

מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, פרופ' מסעד ברהום, ואשתו ד"ר מארי נופי-ברהום, המשמשת מנהלת מרכז בריאות הילד נהריה (געתון), התחדשו ברופאה שלישית במשפחה: בתם רנא, שסיימה את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל.

במהלך הטקס, שהתקיים בפקולטה לרפואה בצפת, נשא פרופ' ברהום דברים כנציג ההורים, איחל הצלחה לכלל הבוגרים וקרא להם להישאר צנועים, ישרים וחדורי רצון ללמוד ולהתפתח. בין השאר הוא אמר: "כולם כבר מבינים שמערכת בריאות איתנה, הנשענת על טובי הרופאים ומצוידת בתשתיות ראויות ובטכנולוגיה מתקדמת, היא חלק בלתי נפרד מהחוסן הלאומי הישראלי, בדיוק כמו ביטחון, חינוך ורווחה".

רנא סיימה את הסטאז' בבית חולים העמק בעפולה, והחלה התמחות בבית חולים כרמל בחיפה, כרופאת ילדים. "מגיל צעיר מאוד ידעתי שאני רוצה להיות רופאה. חשוב לי להצליח בכוחות עצמי והרבה פעמים לא אמרתי את שמי המלא, ואפילו לפעמים הייתי הופכת את התג עם השם, כדי שלא להיות בצילם של ההורים", מספרת רנא, שהחליטה ללכת בדרכה של אמה, רופאת הילדים.

בפקולטה לרפואה של בר אילן בצפת, המציינת עשור להקמתה, סיימו את לימודיהם במהלך השנים 547 רופאים, כאשר 92 מהם הוסמכו בטקס האחרון. ד"ר מסעד ברהום: "באופן טבעי, אני שמח שרנא בחרה להיות רופאה, אבל איני מסוג ההורים שדוחף את ילדיו בכוח. עצם העובדה שהיא סיימה את לימודי הרפואה בהצטיינות, אומר הכול".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן