בן של רופא - יודע להנשים חולה?

מכווץ-סימולציה-רפואית-של-הנשמת-חולה-קורונה-ילדי-עובדי-הלל-יפה-מתנסים
מכווץ-סימולציה-רפואית-של-הנשמת-חולה-קורונה-ילדי-עובדי-הלל-יפה-מתנסים
הילדים בפעולה צילום: הלל יפה

בזמן שההורים עסוקים במיגור הנגיף, הילדים מתרגלים הנשמת חולה קורונה. נשמע בדיוני? לא במרכז הרפואי הלל יפה

תארו לעצמכם סיטואציה: עדי, מיכאלה, יהלי, סשה ויונתן עומדים בחדר הסימולציות של המרכז לחינוך טכנולוגי בחדרה הטכנודע, ויחד עם המדריך בני קציר, מנשימים בובת תרגול כביכול חולה בקורונה. זה מה שעושים ילדי צוות בית החולים הלל יפה. הם רק בני 7 עד 12, אבל המציאות של נגיף קורונה היא מציאות שנכנסת אליהם הביתה לא רק דרך הטלוויזיה, אלא גם בדיווח ישיר מהוריהם, עובדי בית החולים.

אמא של עדי, היא ד"ר קרינה זילבר, מנהלת את המחלקה לזיהומיות ב'. המחלקה נפתחה באופן ייעודי לטיפול בחולי קורונה. אמא של סשה, ד"ר נינה אבשוביץ, מנהלת מחלקה פנימית ד'. המחלקה מטפלת במי שחשודים כחולי קורונה. האבות של יהלי ושל מיכאלה ואמא של יונתן הם חלק מהצוות המנהל שכבר למעלה מחודש וחצי עסוק בלוגיסטיקה המורכבת הנדרשת בימי קורונה. יחד איתם לומדים להנשים ילדים של עובדים ממגוון התפקידים והמקצועות בבית החולים, במסגרת מחנה מדעי, הוקם במיוחד עבורם. הילדים לומדים ונהנים, וההורים עובדים.

הרעיון עלה בשיחה של ד"ר גדי מדור, מנכ"ל הטכנודע בחדרה עם משה מורג, יו"ר עמותת הידידים של בית החולים הלל יפה. משה מורג, קיבל את ברכת הנהלת בית החולים לפרויקט, ובשם עמותת הידידים, גייס את המקורות הכספיים על מנת לממש את הרעיון. יחד עם ד"ר גדי מדור נבנתה תוכנית לימודית, המאפשרת לימודים מדעיים בצורה חווייתית ומעניינת בימים בהם בתי הספר אינם פועלים כסדרם.

התוכנית כוללת, כאמור, סימולציות רפואיות שונות במתקנים של הטכנודע, הכוללים בין היתר מעבדות מחקר, ניסויים בחומרים כימיים שונים, והדובדבן שבקצפת, סימולטורים ממוחשבים, המדמים בדיוק כיצד הוריהם מצילים חיים בבית החולים. כל זה בליווי הצוות המקצועי של הטכנודע, שחזר, זמנית, מחופשה ללא תשלום לטובת הפרויקט. מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה התנדב להעמיד את מערך ההסעה של החברה, המושבת בימים אלה, לטובת העניין.

למחנה נרשמו כארבעים ילדים של עובדי בית החולים הלל יפה בכיתות א' עד ו'. בשבוע הקרוב הם ייהנו מחוויה מדעית ייחודית במסגרת יומית מלאה מ8:00 ועד 16:00. ראוי לציין כי ההורים עצמם משתתפים במימון בעלות סימלית, וכי הפרויקט מתקיים במסגרת מותאמת למגבלות ימי הקורונה, בהתאם לכל ההוראות של משרד הבריאות לעניין.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן