מנהלת תזונה ודיאטה

דקלה אופיר בירמן וסיגל זומר צילום: אלי דדון, כרמל
דקלה אופיר בירמן וסיגל זומר צילום: אלי דדון, כרמל

דקלה אופיר בירמן, לשעבר שחקנית כדורסל בהפועל חיפה, מונתה למנהלת החדשה של היחידה לתזונה ודיאטה בבית החולים כרמל

דקלה אופיר בירמן, לשעבר שחקנית כדורסל מובילה בהפועל חיפה, מונתה למנהלת החדשה של היחידה לתזונה ודיאטה בבית החולים כרמל מקבוצת קופת חולים כללית. היחידה לתזונה ודיאטה בכרמל הכוללת צוות של 15 דיאטניות קליניות. סיגל זומר, המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל, מברכת: "דקלה מביאה עמה ניסיון רב בעבודה עם מטופלים וניסיון ניהולי עשיר".

צוות דיאטניות היחידה מטפל בחולים הנמצאים בסיכון תזונתי, חולים שאינם מסוגלים לאכול דרך הפה וחולים הזקוקים להתאמת הזנות מיוחדות ומורכבות. דיאטניות היחידה מייעצות לצוותים הרפואיים, משתלבות בהכשרת צוותים במחלקות ודואגות גם לתזונה של צוות הפרסונל של בית החולים. הן לוקחות חלק פעיל במרפאות השונות של בית החולים, בין היתר מרפאת אכילה והאכלה לילדים, מרפאת המשך לפגים, מרפאת CF, מרפאה בריאטרית, המכון ההמטולוגי, מרפאת גסטרו ילדים ומבוגרים, דיאליזה ועוד.

בעבודתן הן מובילות מדיניות תזונתית בריאה יותר לחולים ולצוות, שבאה לידי ביטוי במעורבות החל מתהליך רכישת המוצרים, דאגה לחומרי גלם ומוצרי מזון איכותיים ובריאים, שיטות הבישול וכן בניית תפריטים מותאמים ומגוונים. בתקופת הקורונה, דיאטניות היחידה פועלות יחד עם הצוותים במחלקות הקורונה, הן מייעצות ומטפלות בחולים במצבים קלים ובינוניים וכמובן אחראיות על התאמת הזנות מורכבות לחולים מונשמים וקריטיים.

דקלה אופיר בירמן החלה את דרכה בקופת חולים כללית בשנת 2006. היא בוגרת תואר ראשון בתזונה ממכללת תל חי ובעלת תואר שני באפידמיולוגיה ובריאות הציבור מאוניברסיטת חיפה. את עבודת התזה שלה עשתה בנושא השפעות סביבתיות על השמנה בילדים. בצבא שירתה כמדריכת כושר גופני בבסיס טירונים של הנח"ל ובמשך שנים הייתה שחקנית כדורסל בהפועל חיפה. בתפקידה האחרון היתה דקלה דיאטנית אחראית מנהלת חיפה ולין במחוז חיפה של הכללית. בנוסף שמשה כדיאטנית קלינית של מרפאת מרכז הילד ארמון, מרפאת סוכרת נעורים ומרפאת שיר"ן למתבגרים. בנוסף עבדה משנת 2006 במחלקת סוכרת במרכז רפואי לין והתמחתה במשאבות אינסולין ובנשים הרות.

"אני מאמינה כי היחידה בהובלתי תשים בראש תשומת הלב את השירות למטופל", מסכמת דקלה. "אני שואפת שהיחידה תמשיך להיות מובילה בתחומה ותהווה מקור ידע מקצועי עדכני וזמין לרופאים ולכל הצוותים הרפואיים. שמתי למטרה לקדם שמירה על רצף טיפולי בית חולים-קהילה, ולעודד התמחויות ייחודיות והתמקצעות בקרב צוות הדיאטניות".

דקלה אופיר בירמן צילום: אלי דדון, כרמל

להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן