מסיכת מאי"ר במאיר

מסיכת מאי
מסיכת מאי"ר צילום: מאיר

מסיכה אקטיבית ייעודית רפואית (מאי"ר), שפותחה על ידי הימ"מ, זרועות הביטחון ובית החולים מאיר, תמגן טוב יותר את הצוותים הרפואיים במחלקות הקורונה מאשר מסיכת 95N ותמנע הצטברות אדי נשימה על המשקף

חדש: מאי"ר – מסיכה אקטיבית ייעודית רפואית – פותחה בשיתוף פעולה של יחידת הימ"מ, והמרכז הרפואי מאיר בכפר סבא. מדובר במערכת נשימה מתקדמת שתגן על המשתמשים בה.

ד"ר אלי קרניאל, מומחה ברפואה פנימית ורופא בכיר במחלקת פנימית ב', שתפקדה כמחלקת קורונה קרוב לחצי שנה בבית החולים מאיר, היה זה שקיבל את הפנייה מאיש הימ"מ, רס"ב י', עם הרעיון לפיתוח המסיכה.

"מדובר במסכה אקטיבית", מסביר ד"ר קרניאל, "כלומר מסיכה עם מפוח, שלצורך פיתוחה שולבו ידיים מכל זרועות הביטחון, הרשות לפיתוח טנק, יחידת מטמון בצה"ל, מעבדות חיל הים, המכון הביולוגי ועוד, ויחד הגיעו למסיכה שנותנת הגנה מעולה יחד עם הקלה משמעותית על הנשימה ואוורור הפנים".

מסיכת מאי"ר צילום: מאיר

מסכת מאי"ר נמצאת בניסוי פיילוט בבית חולים מאיר ועל פי הדיווחים, המתקבלים מהצוות, ניכר כי הנשימה קלה יותר ולא פחות מכך – האדים במשקף, שכל כך מפריעים לעבודה במחלקות הקורונה, נעלמו לחלוטין. "אני משוכנע שתוך כשנה וחצי עד שנתיים, צוותי קורונה בכל העולם ישתמשו במסיכות אקטיביות ומסיכת N95 תיראה כזכרון רחוק. אנו גאים להוביל את המהלך בבית חולים מאיר ובמדינה", מסכם ד"ר קרניאל.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן