נישואי קורונה

אליאור ולאה בן ברוך צילום: הדסה
אליאור ולאה בן ברוך צילום: הדסה

אליאור, קצין משטרה בהר הבית, ולאה, טכנאית רנטגן בבית החולים הדסה, הכירו במחלקת הקורונה שבה אושפז סבא של אליאור, התאהבו ונישאו

ט״ו באב הוא בהחלט מאורע שאליאור ולאה בן ברוך מציינים השנה בהמון התלהבות – לאחר היכרותם בבית החולים הדסה בירושלים, בזכות מחלת הקורונה, וסיפור האהבה ששגשג מאז. ״כשסבא שלי, יהודה, חלה בקורונה, המצב שלו החמיר והוא הועבר לאשפוז במחלקת הקורונה בהדסה עין כרם״, משחזר אליאור, קצין משטרה המשרת בהר הבית, במשטרת מחוז ירושלים. ״זה היה בגל הראשון, החשש מהדבקה היה גדול ולא יכולנו להיכנס ולבקר את סבא. דאגנו לו והתעדכנו כל יום דרך הצוות המסור שטיפל בו ושמענו מהם מה שלומו".

למזל של אליאור בן ברוך, אבא שלו שמע על קרובת משפחה של מכר מצרפת, שעובדת כטכנאית רנטגן בהדסה, ופועלת רבות גם מחלקת הקורונה כדי לסייע בצילום הריאות של החולים. אליאור: "יצרנו איתה קשר וביקשנו שתיגש לסבא, שתדאג לו ותהיה לו למשענת, והיא נרתמה למשימה. לא ידענו אז, שטכנאית הרנטגן עם הלב הענק, שהסכימה לסייע לנו, תצטרף אלינו למשפחה״. לאה מספרת: ״הכרתי את הסבא שכולם דאגו לו. הוא היה עייף וסבל, אבל טופל במסירות במחלקה על ידי הצוות, שכל הזמן הקיף אותו, ואני הייתי ניגשת בכל פעם לראות מה שלומו ומעבירה למשפחה עדכונים. הכרתי בנאדם מקסים ומשפחה מאוד מחבקת ודואגת, שהבריאות של ראש המשפחה הייתה חשובה לה מאוד, וזה חימם את הלב״.

כשהסב שוחרר מבית החולים, היה עליו להשתמש בחיבור לחמצן גם בבית. המשפחה ביקשה מלאה שתמשיך ללוות אותו גם כמטופל בביתו. ההיכרות עם המשפחה העמיקה ומהר מאוד החיבור לאליאור הפך לסיפור אהבה. אליאור: ״זו הייתה תקופה משוגעת, לאה עבדה כל הזמן במחלקת הקורונה בהדסה, ואני בעבודתי במשטרת ישראל במחוז ירושלים, הנמצאת בחזית המאבק בנגיף הקורונה, ביצעתי אכיפה בהר הבית, עבדנו מסביב לשעון כדי לבלום את נגיף הקורונה, עבודה קשה ואינטנסיבית, על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה. המשטרה פעלה בנחישות ועשיתי זאת מתוך מסירות ואמונה במה שאני עושה. בקושי הייתי בבית, אבל ראיתי זאת עבודת שליחות אמיתית".

ההיכרות הפכה לחברות, ובהמשך להצעת נישואין, והשניים נישאו זו לזה בגל השלישי של הקורונה, בחתונה מצומצמת וקטנה. "האורח הכי מרגש, שבירך אותנו מתחת לחופה, היה סבא שלי כמובן", אומר אליאור. "זו הייתה חתונה קטנה, אבל גדולה מהחיים".

כעת לאה בן ברוך בהריון ובני הזוג מצפים לתינוקת, בעה"ש בעוד כמה חודשים.