אמנות הקורונה

מאושפזת-קורונה-גלית-ויצמן-מסרים-לקהל-הרחב7401
מאושפזת-קורונה-גלית-ויצמן-מסרים-לקהל-הרחב7401
צילום: הלל יפה

גלית ויצמן, חולת קורונה במחלקה המבודדת בבי"ח הלל יפה, מתקשרת עם הצוות הרפואי עם ציורים

גלית ויצמן נחתה בנתב"ג בטיסה מצרפת. כמה שעות לאחר מכן היא "נחתה" שוב – הפעם במחלקה למחלות זיהומיות א' של המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, שנפתחה חמישה ימים קודם לכן. גלית אובחנה כחולת קורונה. היא מוגדרת במצב קל. את החודשים שקדמו לחזרה, היא העבירה בשנת שירות בהתנדבות בבית ספר יהודי בפריז, בשליחות של הסוכנות היהודית. הסוכנות היהודית החזירה את כל שליחיה לארץ, לאור התפשטות הנגיף בצרפת.

עם חזרתה ארצה, גלית כבר חשה ברע, ואמה הזמינה את מד"א לקחת דגימה. תוצאות הבדיקה היו חיוביות לנגיף הקורונה, כלומר התברר שגלית היא חולת קורונה, וכך מצאה את עצמה במחלקה הסגורה והמבודדת של חולי קורונה בבית החולים הלל יפה. גלית מנצלת את הזמן שם בצורה יצירתית ומקורית: היא מציירת ומאיירת את תחושותיה. כך היא גם בוחרת לתקשר עם הצוות הרפואי שמשקיף על חולי הקורונה במצלמות ומבעד לזכוכיות. באמצעות איורים וציורים.

גלית ויצמן צילום: הלל יפה

עם כניסה השבת, ביום שישי האחרון, כתבה גלית לצוות הרפואי "שבת שלום" על גבי ציור משעשע. גלית: "לא ציירתי בערך מבית הספר היסודי. אבל אימא שלי, שהיא אמנית, נתנה לי חוברת ציורים וצבעים לפני שיצאתי מהבית לבית החולים, ועכשיו זה משמש אותי כאן, במחלקה. זה גרם גם למטופלים האחרים להתחיל להיות יצירתיים. יש כאן מישהו שעושה אוריגמי, ומישהי שהחלה לכתוב".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן