ברית מילה בהמטו-אונקולוגיה ילדים

ברית המילה במחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים צילום: רמב
ברית המילה במחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים צילום: רמב"ם

הוריי פעוטה בת שלוש, שאושפזה לאחרונה עם לוקמיה, לא משו ממיטתה גם כשהאם ילדה במז"ט בן בריא

צוות מחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים בבית החולים רמב"ם חגג לאחרונה ברית מילה לאחיה של ש' בת השלוש, המטופלת במחלקה ומתמודדת עם לוקמיה. ההורים, שלא משו ממיטתה כבר שלושה חודשים, קיבלו את ההחלטה: "הצוות הפך למשפחה ולכן נחגוג את הברית לתינוק החדש יחד עם הצוות".

ש' בת השלוש אובחנה כחולת לוקמיה לפני שלושה חודשים, והחלה בקבלת טיפול במחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים שבבית החולים ע"ש רות רפפורט, בלב הקריה הרפואית רמב"ם. מצבה הרפואי המורכב של הפעוטה תפס את הוריה, כשהם מצפים לילד, כאשר האם בחודש השישי להריונה. לאור מורכבות הטיפול בילדה, ההורים קיבלו החלטה לא לזוז ממיטתה של ילדתם, ולמעשה, מאז אשפוזה של ש', הם מתגוררים אתה במחלקה. לפני כשבוע האם ילדה במזל טוב תינוק בריא ובמועד המתוכנן.

ההורים הנרגשים, מצאו את עצמם בדילמה כיצד לקיים את טקס ברית המילה לילוד, ולדאוג לכך שגם אחותו המאושפזת תהיה נוכחת. המשפחה פנתה לצוות המחלקה, בראשות ד"ר שיפרה אש, יחד עם סגניתה, ד"ר נירה ארד-כהן, מנהלת שירות לוקמיה בילדים, ולרות אופיר-בלמס, האחות האחראית, בבקשה לקיים את הברית במחלקה בנוכחות המשפחה הקרובה. הצוות התגייס מייד למשימה להפיק את הברית בפטיו של המחלקה.

הקליקו כאן וצפו בסרטון שצולם והופק במחלקה ההמטו-אונקולוגית ברמב"ם.

הפטיו קושט ועוצב בבלונים צבעוניים, בסיוע עמותת "לב – להילחם ביחד", עמותה שהוקמה על ידי הורים לילדים שילדיהם טופלו בעבר במחלקה. הצוות ארגן מוזיקה, שקיות שי מלאות בבונבוניירות, "מיני בשמים" עליהם מברכים בעת בכי התינוק בברית. כדי להשלים להורים את החוויה המרגשת, צוות המחלקה פנה לירדנה שושן, בעלת צימרים "אצל ירדנה" מהישוב ספסופה, אשר תרמה להורים שני לילות מפנקים במתחם הצימרים שלה. כל הצוות המטפל ומשפחות הילדים במחלקה נכחו באירוע מרגש, שלא השאיר אף עין יבשה.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אונקולוגיה, המטולוגיה ודימות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן