דיקור סיני לצוות הרפואי להפגת מתחים

שחיקה-של-צוותים-רפואיים-2-צילום-דוד-אביעוז-דוברות-ברזילי
שחיקה-של-צוותים-רפואיים-2-צילום-דוד-אביעוז-דוברות-ברזילי
המרפאה לרפואה משלימה לצוות הרפואי צילום: ברזילי

בבית החולים ברזילי הוקמה מרפאה לטיפולים משלימים לצוותים הרפואיים. ההיענות גבוהה והתורים ארוכים

אתגרי תקופת הקורונה הביאו עימם קשיים פיזיים ורגשיים לאנשי הצוות הרפואי. משמרות עבודה ממושכות, העדר שיגרה קבועה, חשש אישי ודאגה למשפחה – כל אלו מקשים על צוותי בתי החולים דווקא בתקופה בה הם נדרשים לכשירות מקסימלית. הטיפול בדיקור סיני (אקופונקטורה) הוכח כמסייע בהפחתת כאבי גב וצוואר, כאבי ראש ומיגרנות, מצבי לחץ, חרדה ואינסומניה. מחקרים מראים כי מתן טיפולי דיקור סיני לצוות רפואי עשוי לסייע בשמירה על חוסן ותפקוד מיטבי של הצוות הרפואי, להפחית תחושות חרדה, תחושת שחיקה וכן להגביר אורך רוח ואומץ לב.

בבית החולים ברזילי באשקלון החליטו על טיפול משלים במספר מחלקות, לאחר שיתוף פעולה והשתלמות שקיימו, במחלקה לרפואה סינית מסורתית בבית חולים גדול בעיר גואנדזו. בעקבות זאת, עם תחילת משבר הקורונה בברזילי, הוחלט להקים מרפאה שמטרתה טיפול בדיקור סיני לתמיכה בצוותים הרפואיים העובדים במתכונת חירום.

צילום: בי"ח ברזילי

המרפאה מתפקדת מזה כארבעה שבועות, תוך שמירה קפדנית על הנחיות ניקיון ומיגון מאת משרד הבריאות. בברזילי מציינים כי ההיענות בקרב צוותי הרפואה בית החולים גבוהה מאוד, ויומן קביעת התורים מלא עד אפס מקום באנשי צוות הבאים לקבל סיוע. מרבית אנשי הצוות מגיעים עם תלונות המשקפות מצבים של מתח מוגבר כמו – כאבי גב, עורף ושכמות, כאבי ראש, קשיי שינה, עצבנות. מעטים עם תלונות כרוניות. נראה כי מרוצים מאד מהטיפול, ולראייה היומנים המלאים.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן