קסדה למניעת נשירת שיער בכימותרפיה

6666666666666666666666666666666666666
6666666666666666666666666666666666666
ד"ר נעם אסנה (מימין) ומנהל ברזילי פרופ' חזי לוי צילום: יח"צ

בשורה לחולי סרטן: קסדה חדשה, הפועלת בטכנולוגיית קירור, תמנע נשירת שיער במהלך טיפולי כימותרפיה

חברת א.מ.י טכנולוגיות, המשווקת מוצרים וטכנולוגיות רפואיות בישראל, מציגה את "דיגניקאפ" – קסדה חדשנית למניעת נשירת שיער כתוצאה מטיפולים כימותרפיים.

אחד המחירים הכבדים שמשלמים חולי סרטן, הנאלצים לעבור טיפולים כימותרפיים, הינו אובדן השיער. נשירת שיער במהלך הטיפולים אמנם זמנית, אך היא מהווה נקודת משבר למטופלים, עד כדי כך שישנם מטופלים שמעדיפים לוותר על הטיפול ולא לסבול מתופעות הלוואי שלו. כל הקלה על התהליך הינה משמעותית עבור המטופלים והמטופלות, בפרט כאשר מדובר בנשירת השיער המשנה את המראה המוכר של החולה, וגורמת לאי נוחות ולהתמודדות עם תגובות.

קסדת "דיגניקאפ", משתמשת בטכנולוגיית קירור, הפועלת באופן הדרגתי ומונעת תחושת קיפאון. הקסדה בעלת שתי שכבות מותאמות אישית, ונחבשת במהלך הטיפול הכימותרפי, תוך שהיא מקררת את זקיקי השיער בקרקפת ובהדרגה מכווצת את כלי הדם, מאטה את קצב חילוף המטבוליזם של התא ובכך מפחיתה את השפעת הטיפול הכימותרפי על זקיקי השיער.

הקסדה צילום: יח"צ

הקסדה נשלטת על ידי מערכת ממוחשבת המזרימה ומווסתת לקסדה נוזל קר במהלך הטיפול. על מנת להשיג תוצאות אופטימליות, על המטופל לחבוש את הקסדה במשך כ-30 דקות לפני תחילת הטיפול, בזמן הטיפול עצמו ועד שעתיים לאחר סיומו, תלוי בתרופה. המכשיר הינו ארגונומי, ידידותי למטופל ולמטפל, ובעל יכולת ניידות. הוא מאפשר למטופל לנוע בחופשיות במרחב ולא להיות כבול לכיסא הטיפולים.

ד"ר נעם אסנה, מנהל המכון האונקולוגי בבית החולים ברזילי באשקלון, ומנהל תחום אונקולוגיה בקופת חולים מאוחדת: "כימותרפיה לא הולכת להיעלם מן העולם, היא עובדת ומצילה אנשים. הבעיה היא תופעות הלוואי הנלוות. עד היום, נמצאו פתרונות לרוב תופעות לוואי מלבד נשירת השיער, ולכן המכשיר מביא אתו בשורה גדולה למטופלים".

הטיפולים בעזרת קסדת "דיגניקאפ" נכנסו כבר לבית החולים ברזילי ונמצאים בשלבי הטמעה בעוד בתי החולים בארץ.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אונקולוגיה, המטולוגיה ודימות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן