מרכז מצוינות לסרקומות

ד
ד"ר דניאלה כץ צילום: ברזילי

מנהלת החדשה של המכון האונקולוגי בבית החולים ברזילי, ד"ר דניאלה כץ, מכניסה תרופות וטיפולים חדשניים מבוססי מחקרים קליניים בשלבים מתקדמים

חדש בבית החולים ברזילי: מענה אישי לטיפול בסרטן השד, בהובלת ד"ר דניאלה כץ, המנהלת החדשה של המכון האונקולוגי; ומרכז מצוינות לטיפול בסרקומות, בשיתוף פרופ' יהודה קולנדר, מנהל תחום אורתופדיה אונקולוגית.

המכון האונקולוגי של המרכז הרפואי ברזילי מתפתח ומשפר את שירותיו הרפואיים, בהובלת מנהלת חדשה, ד"ר דניאלה כץ, אשר מביאה ניסיון רב כמומחית באונקולוגיה, אותו רכשה בבית חולים מהמובילים בעולם לסרטן (מ.ד. אנדרסון ביוסטון, טקסס), ושנים ארוכות כאונקולוגית בכירה בבתי החולים הדסה ואסף הרופא.

ד"ר כץ מובילה תפיסה מקצועית של רפואה מותאמת אישית בסרטן שד, על בסיס המחקרים עדכניים בתחום ובדיקה גנטית של הגידול, ובהתאם לצורך גם מתן טיפול מותאם לפי סוג המוטציה הגנטית (לא בהכרח לפי סוג הסרטן). ד"ר כץ פרסמה מעל 25 מאמרים בתחום סרטן השד והסרקומה, עמדה בראש כ-15 מחקרים קליניים והיא מתכוונת להציע למטופלים במרכז הרפואי ברזילי תרופות חדשות במסגרת מחקרים קליניים בשלבים מתקדמים.

פרופ' יניב שרר, מנהל המרכז הרפואי ברזילי: "אנו בתנופת ההתחדשות ושיפור השירותים הרפואיים, ולשם כך מגייסים אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם. כאונקולוגית בכירה, ובזכות ניסיונה העשיר, תרחיב ד"ר דניאלה כץ את השירותים הרפואיים של המכון האונקולוגי, בדגש על מענה מותאם אישית במקרים של סרטן שד וסוגי סרטנים נוספים, ובשיתוף פעולה עם יתר הגורמים הכירורגים של המרכז הרפואי".

ד"ר דניאלה כץ: "אני שמחה להצטרף לצוות המוביל של המרכז הרפואי ברזילי, ובכוונתי להביא לידי ביטוי את הידע והניסיון שלי, לרווחת מטופלי האזור. אני רוצה לשים את האונקולוגיה בברזילי על המפה, עם מחקרים קליניים מתקדמים, ועם הנגשת תרופות חדשות שעדיין לא בסל אבל כבר הוכיחו יעילות במסגרת מחקרים קליניים. בכוונתי להעצים את חווית המטופל ולהעניק שירותי רפואה מקיפים, שיכללו את כל היבטי הטיפול, ובכלל זה התייחסות מעמיקה לתופעות הלוואי".