צנתור לב מוצלח למטופלת בת 98

ד
ד"ר דני דביר בצנתור צילום: שערי צדק

החלפת מסתם לבבי בצנתור, למטופלת בגיל מופלג, בוצעה בהצלחה ביחידת הצנתורים של בית החולים שערי צדק

לאחר ששרדה את תקופת סטלין, נלחמה נגד הנאצים, עלתה לארץ בספינת מעפילים שכמעט הוטבעה, הצילו רופאי מרכז הלב בבית החולים שערי צדק, את חייה של בת 98. ד"ר דני דביר שהוביל את הצנתור הלבבי: "יותר ויותר פעולות שבעבר היו מתבצעות בניתוח לב פתוח, מבוצעות כיום בצנתור, מה שמאפשר טיפול מוצלח גם בגילאים מופלגים מאוד".

ד"ר דני דביר, המטופלת והמכתב צילום: שערי צדק

החלפת מסתם לבבי בצנתור לאישה בת 98 בוצעה בהצלחה ביחידת הצנתורים של בית החולים שערי צדק. תושבת ירושלים בת 98, אישה צלולה ועצמאית, אושפזה במחלקה הפנימית, בשל אי ספיקת לב שגרמה להצטברות מים בריאות וכתוצאה מכך לדלקת ריאות וקוצר נשימה. מנהל מערך הצנתורים בשערי צדק, ד"ר דני דביר, בעל ניסיון עשיר רב שנים ומוניטין בינלאומי בטיפול צנתורי במקרים מורכבים ובטיפול צנתורי בגיל המבוגר, נכנס לתמונה וערך בירור שהציג כשל חריף באחד ממסתמי לבה.

המטופלת הועברה באופן דחוף למרכז הלב המשולב, בראשות פרופ' מיכאל גליקסון, שם בוצעה לה החלפת מסתם בצנתור מדויקת בהרדמה מקומית בלבד, בחלוף מספר שעות בלבד, כבר חשה הטבה משמעותית והתאוששה. כחלוף יממה נוספת שוחררה לביתה בריאה ושלמה לשמחתה ולשמחת כל בני משפחתה.

המטופלת כתבה מכתב נרגש לצוות הרפואי, בו גוללה את סיפור ההישרדות האישי שלה, כולל מאורעות שלטון סטלין, המלחמה בגרמניה הנאצית, וסיפור עלייתה ארצה בספינתת מעפילים שכמעט והוטבעה על ידי האנגלים. בישראל, היא זכתה לגדל דורות של ילדים, נכדים, נינים ובני נינים. המטופלת, תושבת שכונת הר נוף בירושלים, לא מסתפקת במכתב התודה המיוחד שמסרה בתום האשפוז לד"ר דני דביר. מאז שחרורה לביתה, היא מקפידה לשלוח בכל ערב שבת ברכה אישית מיוחדת לרופא, שהציל את חייה. בני משפחתה מספרים היא מתפקדת באופן מיטבי, ומודים על כך שהיא ״קיבלה את החיים שלה במתנה מחדש״.

תוך כדי הצנתור צילום: שערי צדק

ד"ר דני דביר: "טיפול צנתורי בגילאים המתקרבים למאה מחייב ניסיון רב, על מנת לבצע את הפעולה בזריזות וללא סיבוכים. יותר ויותר פעולות, שבעבר היו מתבצעות בניתוח, מבוצעות כיום בצנתור מה שמאפשר טיפול לא פולשני גם בגילאים מופלגים מאוד. אנו שמחים לטפל בחולים המבוגרים ולהאריך ולשפר ככל שניתן את איכות חייהם".

מערך הצנתורים בשערי צדק מוביל בתחום צנתורי המסתמים. מטופלים שם מדי חודש עשרות רבות של חולים עם בעיות במסתמי הלב. טיפולים דומים בוצעו שם גם במטופלים נבחרים שחצו את גיל 100 וכמעט תמיד עם תוצאות טובות. פעולה מתקדמת וייחודית של השתלת מסתם בצנתור, בביצועו ד"ר דני דביר, שודרה לאחרונה לכנס בינלאומי גדול במזרח הרחוק. מדובר בכנס המסתמים הגדול, שמתקיים בכל שנה בסין, בהשתתפות רופאים מכל העולם. מרכזים רפואיים בעולם לומדים מהניסיון של הצוות בבית החולים בירושלים.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן