לידה בשירותי נשים

טלל-ומוחמד-שערי-צדק
טלל-ומוחמד-שערי-צדק

טלל חליל ומוחמד עבדאללה, עובדי מחלקת המשק בבית החולים בירושלים, בסך הכול רצו לנקות את האסלות – כאשר לפתע מצאו את עצמם בעיצומה של לידה פעילה בחדר השירותים

טלל חליל ומוחמד עבדאללה צילום: שערי צדק

טלל חליל ומוחמד עבדאללה, עובדי מחלקת משק בית במרכז הרפואי שערי צדק, בסך הכול רצו לנקות את חדרי השירותים בבית החולים – כאשר לפתע מצאו את עצמם בעיצומה של לידה פעילה בשירותים. הודות לתושייה שגילו השניים, הלידה בחדר השירותים עברה בשלום.

עבדאללה מספר: "את הלידה הזאת אני לעולם לא אשכח, זה היה ביום חמישי האחרון. אני וטלל המתנו לפינוי של שירותי הנשים כדי לנקות אותם, שלפתע שמענו צעקות של אחת הנשים. התקרבתי לשמוע על מה הצעקות, כמובן שאסור לי להיכנס, ולכן לא פתחתי את הדלת. "אני בלידה!", ככה צעקה האישה. הבנתי שאסור לנו להתעלם. לידה זה לא צחוק. ביקשתי מטלל שייגש למשרד הקרוב לקבלת חולים.

טלל: ״קראנו לצוות הרפואי והסיעודי של חדר המיון וחדר הלידה, לצוות הביטחון שירחיק אנשים שהתקהלו, לחברי משק בית נוספים שארגנו פרגוד לשמירה על פרטיותה של היולדת והביאו ציוד ובדים, יחד עם כל הציוד הרפואי בהנחיית צוות החירום. ברגעים כאלה, אין לך זמן לחשוב, אתה פשוט עושה את מה שצריך ותודה לאל הסיפור הסתיים בשלום".

ד״ר אהרון טבת, מנהל חדרי הלידה בשערי צדק: ״עבדאללה וטלל פעלו בתושייה ועשו את הפעולות הנכונות. לשמחתנו, כמעט כל הלידות מתבצעות בחדר לידה, אבל לעיתים קורה שהלידה מתקדמת מהר ובמקרה כזה הכי חשוב לקרוא לעזרה. צוות חדר לידה מוכן תמיד לקריאה, וכבר מתורגל בהגעה לכל מקום בבית החולים, ולקבלת הלידה בצורה הבטוחה והטובה ביותר בהתאם לתנאים. מומלץ לנשים לקראת לידה להגיע לחדר לידה להיבדק, אם יש צירים סדירים, והדבר נכון במיוחד לנשים בלידה שניה או שלישית".

אגב, התינוק הבריא נולד בשירותים של שערי צדק, במשקל 3.700, ומשם עברו מיד התינוק והאם להמשך טיפול בחדר הלידה ובמחלקה.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן