בר מצווה במחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים

התינוקת ליבא תחת השגחת ד״ר אבו סעוד מוחמד יעקב צילום: הדסה
התינוקת ליבא תחת השגחת ד״ר אבו סעוד מוחמד יעקב צילום: הדסה

צוות המחלקה ארגן בר מצווה לנער, שאחותו התינוקת מאושפזת בהדסה עין כרם, ומשפחתו אינה יכולה למוש ממיטתה

חגיגת בר מצווה מרגשת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. צוות מחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים, יחד עם רב בית החולים הרב משה קליין, וארגוני ההתנדבות הפועלים בהדסה עין כרם, סייעו למשפחה ירושלמית מרמת שלמה לחגוג את בר המצווה לנער, שאחותו הקטנה, בת חצי שנה, מטופלת במחלקה ומתמודדת עם מחלת הסרטן.

כשהגיע מועד בר המצווה, ההורים נאלצו להתמודד עם דילמה לא פשוטה: איך יחגגו את האירוע כאשר בתם התינוקת מאושפזת מזה כמה חודשים במחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים. לאור מצבה הרפואי לא ניתן לצאת איתה מבית החולים.

את הפתרון יזמו צוות המחלקה, בה מאושפזת ליבא הקטנה, ובראשם האחות הראשית, כרמלה כהן, בסיוע הרב משה קליין. המשפחה הגדולה, שכבר נואשה וחשבה שתהיה מפוצלת בין החגיגה לבין בית החולים, לא האמינה כשנמצא עבורה הפתרון. במבצע השתתפו גם ארגוני המתנדבים להושיט יד, עזר מציון, דרכי מרים, וזיכרון מנחם. גם הנהלת מלון ״הדסה עין כרם״, נרתמה לטובת המאורע.

במחלקתה של התינוקת, הוסב חדר צדדי לחדר אירועים עבור האירוע המשפחתי. ארגוני המתנדבים דאגו לכיבוד, ואחיות המחלקה התנדבו לשמור על התינוקת במהלך סעודת השבת, כדי לאפשר לבני המשפחה לחגוג ביחד.

כרמלה כהן, האחות הראשית במחלקת אשפוז המטואונקולוגיה ילדים, סיכמה בהתרגשות: ״אנו מטפלים במחלקה שלנו בילדים חולי סרטן אבל גם חשוב לנו תמיד לתמוך במשפחות שלהם. דואגים למחסורן, למצבן הרגשי, לדרך בה הם מתמודדים ולכל צורך שעולה. כשהגיע מועד בר המצווה היה לנו ברור שלא נשאיר את המשפחה להתמודד לבד או להיקרע לשניים, כשחלק חוגגים וחלק לא, בשל האשפוז הממושך. ההתגייסות כאן הייתה נפלאה, והמסירות של הצוותים ושל המתנדבים מהארגונים השונים לא הפתיעה אותי. בהמון תושייה ורצון טוב ארגנו להם לינה, חדר אירועים מקסים ואווירה של חגיגה. הכי חשוב, הצלחנו לאחד את המשפחה לכדי אירוע אחד שמח ומרגש. חשוב לנו תמיד לאפשר למשפחות להמשיך בחייהן עם ולמרות האשפוז, והשמחה בסוף השבוע אכן הייתה אמיתית. כולנו דמענו בהתרגשות מלראות את כולם יחד, כל הילדים והוריהם. לכבוד ראש השנה כולם זכו לפתיחת שנה מעודדת ואופטימית״.

"אנחנו רוצים שוב להודות על פועלם המבורך של צוות בית החולים", נמסר מהמשפחה. "כולם היו נהדרים. שהשם ישלח לכל הצוות המקסים ולארגוני החסד הנפלאים שנה טובה ומתוקה, מלאת בריאות ואושר".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן