כירורגיה אוטולוגית

משתתפי הקורס צילום: שמיר
משתתפי הקורס צילום: שמיר

קורס ייחודי בארץ בכירורגיה אוטולוגית מתקדמת (עצם טמפורלית) התקיים במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא לרופאים המתמחים באף אוזן גרון

קורס 'דיסקציה בעצם טמפורלית', היחידי מסוגו בארץ, המיועד לרופאים מתמחים מתחום אף אוזן גרון (אא"ג), התקיים השבוע במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) בצריפין. הקורס מתקיים בבית החולים אסף הרופא זו השנה ה- 23 במתכונת קורס כפול, דהיינו שני סבבים, לאור הביקוש הרב ודרישתו של מנהל המחלקה, פרופ' חיים גבריאל, להדרכה צמודה במכשור רפואי המתקדם ביותר בארץ. קורס עצם טמפורלית מהווה חלק חשוב מההשתלמות וההתמחות של רופאי אף אוזן גרון בארץ, בשיתוף עם איגוד רופאי אף אוזן גרון בישראל וכירורגית ראש צוואר.

כמדי שנה, מיטב האוטולוגים התייצבו באסף הרופא במשך השבוע האחרון, לטובת מתן הרצאות והדרכה צמודה של הרופאים הצעירים המתמחים, בעזרת מכשור חדר ניתוח מתקדם. הקורס משמש ללימוד האנטומיה של האוזן התיכונה והמאסטואיד ולימוד הטכניקה הכירורגית של האוזן במעבדות מיוחדות, שניבנו מבעוד מועד בשמיר לטובת הקורס על ידי ד"ר יעל גרטי גרוס, רופאה אוטולוגית בכירה במרכז, ואחראית הקורס.

פרופ' חיים גבריאל צילום: שמיר

"פרופ' חיים גבריאל: "חשיבותו של הקורס וייחודו הוא מעצם ההתנסות הפיזית של הרופאים והמתמחים המשתתפים בתנאי חדר ניתוח, עם המכשירים הטובים ביותר ובליווי צמוד של רופאי אף אוזן גרון. הביקוש לקורס עצום וההיענות של רופאים ומתמחים מכל רחבי הארץ, רק מדגישה בפנינו את חשיבותו וייחודו בישראל. אני גאה על כך שמחלקת אף אוזן גרון וניתוחי צוואר בראשותי, על כל צוותה, ממשיכה להוביל בחדשנות ובהתנסות מעשית ומכשירה את הדור הבא של רופאי אף אוזן גרון בישראל".

בסיום הקורס, חולקו למשתתפים תעודות סיום, וכן הוענקו תעודות הערכה לצוות הסיעודי של מחלקת אף אוזן גרון, לאות הערכה על ההשקעה העצומה שלהם לקראת ובמהלך הקורס.