בסורוקה השמיעו לה שירים באטלקית

66666666666666666
66666666666666666
חנה שכטר ברגע השחרור צילום: סורוקה

ניצולת שואה בת 89 מאטליה לשעבר – חנה שכטר מחולון – חלתה בקורונה, אושפזה בבאר שבע והחלימה. צפו בסרטון

צפו ברגעים המרגשים של ניצולת השואה חנה שכטר ומשפחתה צילום: סורוקה

חנה שכטר, בת 89, תושבת חולון, שפונתה לפני כחודש במצב בינוני ליחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בבית החולים סורוקה בבאר שבע, השתחררה מבית החולים. חנה, ניצולת שואה מאיטליה, נישאה בישראל והביאה 3 בנים לעולם. היא עבדה כמנהלת חשבונות ב"מקווה ישראל" והתנדבה שנים בארגון "יד שרה".

חנה ששהתה אצל בנה, תושב באר שבע, ופונתה ליחידה לטיפול באירועים מיוחדים בסורוקה לאחר שסבלה מחום ומקשיי נשימה. מצבה היה בינוני אך הוא הלך והשתפר במהלך תקופת האשפוז. אנשי הצוות הרפואי בסורוקה השמיעו לה שירים באיטלקית וקיימו שיחות וידאו עם בני משפחתה. מצבה השתפר משמעותית במהלך האשפוז, עד שהחלימה לחלוטין ושוחררה השבוע מבית החולים.

ד"ר אלי רוזנברג, רופא בכיר ביחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בסורוקה: "חנה התקבלה לבית החולים במצב בינוני, ועברה מהלך אשפוזי מורכב. טיפל בה במסירות רבה צוות רפואי, סיעודי וסוציאלי שכלל גריאטרים ופיזיותרפיסטים של בית החולים".

נתן שכטר, בנה של חנה: "השבועות שחלפו עלינו לא היו פשוטים. הצוות חיבר בינינו כל הזמן והתעדכנו על מצבה של אימא באופן קבוע. באיזשהו שלב כבר לא האמנו שנגיע לרגע הזה. השחרור של אמי זו בשורה משמחת ומפתיעה ביותר. אני מודה לצוות בסורוקה שתמך וטיפל לא רק באימא אלא גם בנו בני המשפחה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן