מרפאת פוריות אונליין במרכז הרפואי כרמל

מכוווווץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץ
מכוווווץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץ

חדש: שירות אונליין למטופלות ביחידת הפריון וההפריה החוץ גופית של ביה"ח בחיפה

ד"ר דירנפלד והאחות ברגמן צילום: אליל דדון

בשל התפרצות מגפת הקורונה ברחבי העולם, הורה משרד הבריאות על הפסקת טיפולי פריון והפריה חוץ גופית בישראל. במרכז רפואי כרמל בחיפה הבינו את המצוקה והתסכול של הזוגות, אשר כבר נמצאים באמצע הדרך להקים משפחה. המצב הנוכחי לא מאפשר להם להתקדם. לכן יזמו מערך חדשני – מרפאת פריון והפריה חוץ גופית אונליין. המערך משלב בתוכו גם תמיכה פסיכו סוציאלית.

צוות מומחי הפריון של בית החולים כרמל מעניק ייעוץ המקצועי בכל תחומי הפריון וההפריה החוץ גופית באמצעות שיחת וידאו באפליקציה בנייד, וחוסך מהמטופלות את הצורך להגיע פיזית לבית החולים. מנהלת מכון הפריון וההפריה החוץ גופית, פרופ' מרתה דירנפלד: "מדובר בשירות ייחודי ואישי שיאפשר למטופלות להמשיך להתכונן להבאת תינוק לעולם מהבית, ולקבל תשובות ותמיכה רגשית ומקצועית. מערך האונליין יאפשר המשך תקשורת רציפה עם הרופאים המומחים שלנו ועם צוות המרפאה. כרגע, בתקופת הקורונה, בלי האפשרות לבצע טיפולים פיזיים, זה בדיוק הזמן שלנו להשלמת בדיקות ותכנון טיפולים חדשים כך שכאשר גזירת המגפה תחלוף, נוכל להתחיל בטיפולים מיד וללא דיחוי".

ביחידה בכרמל עוברות מאות מטופלות בכל שנה ומתבצעים בה אלפי ביקורים ומפגשי טיפול עם מטופלים ומטופלות בכל מגוון הטיפולים. בנוסף נמצאת שם עובדת סוציאלית, ד"ר נירית פליבצקי, המתמחה בנושא תמיכה רגשית במהלך טיפולי פריון והפריה ומעניקה שירות אישי ומקצועי לכל מטופלת הזקוקה לתמיכה. האחות ליאת ברגמן, מנהלת הסיעוד של מרפאת הפריון בכרמל, מסבירה כי מטופלת חדשה שתתקשר בימים אלו – תעבור בירור ראשוני ומקצועי עם אחות המרפאה, כדי להבין מהו הרקע לאי הפריון. ולאחר מכן היא תחבר את המטופלת עם אחד הרופאים בעל ההתמחות הרלוונטית לבעיה.

לעומת זאת, מטופלת הנמצאת כבר בכרמל בעיצומם של טיפולים, תוזמן לשיחת וידאו אונליין ובמהלך השיחה היא תפרט לרופאה המטפלת על הקשיים והבעיות. הרופאה תוכל להיכנס תוך כדי השיחה לתיק הרפואי האישי של המטופלת, לראות תוצאות של בדיקות מעבדה או טיפולים קודמים, להפנות אותה להשלמת בדיקות נוספות או קביעת תכנית טיפול חדשה ולשלוח לה מרשם לתרופות חדשות ישירות לבית המרקחת.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן