חדר צנתורים מתקדם ברמב"ם

חדר הצנתורים החדש צילום: רמב
חדר הצנתורים החדש צילום: רמב"ם

בבית החולים בחיפה, נחנך חדר צנתורים חדש, עם שתי מערכות המעמידות את היחידה לקרדיולוגיה פולשנית בחזית הטכנולוגיה. המערכת החדשה מאפשרת למצנתר לקבל תמונה ברזולוציה משופרת, לצד הפחתה משמעותית של כמות הקרינה

בקריה הרפואית רמב"ם, מקפידים על שגרת חזרה לפעילות רפואית מלאה, לצד הקורונה. שגרה זו כוללת גם הצטיידות במילה האחרונה בתחום הלב – חדר צנתורים חדש שנפתח השבוע בבית החולים בחיפה.

הקליקו כאן וצפו במנהל היחידה לקרדיולוגיה פולשנית ברמב"ם, ד"ר ארתור קרנר, מסביר על יתרונות הטכנולוגיה המתקדמת בחדר הצנתורים בחדש. צילום והפקה: רמב"ם.

בבית החולים רמב"ם, שבו פועלות מחלקות הקרדיולוגיה, ניתוחי הלב וקרדיולוגית ילדים הגדולות בצפון הארץ, הבינו שעם או בלי קורונה – עולם הרפואה צריך להתקדם ויש מטופלים רבים שזקוקים למיטב הטכנולוגיה בתחום הלב. אז הקורונה אולי תמשיך ללוות אותנו עוד כמה חודשים טובים, אך כיום בתי החולים יודעים לבודד ולהכיל את הטיפול בנגיף במתחמים מופרדים לחלוטין משאר בית החולים, ולהמשיך את שגרת הצלת החיים בתחומים אחרים. ברמב"ם הקורונה מטופלת בבית החולים התת קרקעי המבודד משאר המבנים.

ביחידה לקרדיולוגיה פולשנית ברמב"ם, נחנך חדר צנתורים חדש עם שתי מערכות חדישות מבית Philips . רכישת המערכות החדשות מהווה חלק מפתיחת הפעילות הרפואית בבית החולים לרפואת הלב ע"ש איל עופר. בעוד כשנה וחצי, תותקן מערכת שנייה מאותו הסוג, הנחשבת למתקדמת מסוגה בעולם.

דר' ארתור קרנר, מנהל היחידה לקרדיולוגיה פולשנית ברמב"ם, מסביר: "מערכת הצנתורים החדשה היא מסוג Philips Azurion 7 M20 והיא מציבה את מכון הלב ברמב"ם בחזית העולמית בטיפול הקליני. היא מאפשרת לצוות המצנתר לקבל תמונה ברזולוציה משופרת, לצד הפחתה משמעותית של כמות הקרינה אליה נחשפים המטופלים והמצנתרים".

חדר הצנתורים החדש צילום: רמב"ם

המערכת החדשה נועדה לתת מענה לטיפולים מתקדמים במחלות העורקים הכליליים ובמחלות לב מבניות, תוך ביצוע שחזור תלת-ממדי של עורקי הלב בהזרקה בודדת של חומר ניגוד, וזאת באמצעות תנועה סיבובית מהירה של המצלמה סביב המטופל. הטכנולוגיה החדישה מאפשרת לייבא תמונה תלת-ממדית של בדיקת CT ולבצע מיזוג נתונים בזמן אמת אל מסך הצנתור.

"פעולה זו מקלה באופן משמעותי על ההתמצאות המרחבית של המצנתר במהלך פעולות מורכבות לטיפול בעורקי הלב ובמסתמי הלב ומשפר באופן דרמטי את דיוק הביצוע", מסכם ד"ר ארתור קרנר. "עקרון הפעולה הזה נשמר גם כשמדובר בבדיקות אקו לב תלת-ממדיות, דבר המסייע להכוונה ולביצוע של פעולות מתקדמות לטיפול במחלות מבניות של הלב, כגון החלפה ותיקון מסתמים, תיקון דליפות סביב מסתמים כירורגיים, סגירה של אזנית העלייה השמאלית וטיפול במחלות לב מבניות בילדים ובמבוגרים".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות לב וכירורגיה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן