חנוכייה מכול הלב, תרתי משמע

צוות מרכז שיקום הלב צילום: פוריה
צוות מרכז שיקום הלב צילום: פוריה

משה הרטמן מטבריה, ששוקם בבית החולים פוריה אחרי שעבר שם ניתוח השתלת סטנטים בעורקי הלב ומסתם במוצא אבי העורקים, הכין במו ידיו לצוות הרפואי חנוכייה מיוחדת עם מוטיבים ממרכז השיקום: רופא, אחות ואופני כושר

משה הרטמן (77), תושב טבריה, הגיע לפני מספר חודשים למרכז לשיקום לב וכלי דם שבמרכז הרפואי פדה-פוריה, הממוקם סמוך למחלקה הקרדיולוגית של בית החולים בטבריה. הוא הגיע לאחר שבקיץ האחרון עבר השתלת סטנטים בעורקי הלב ומסתם במוצא אבי העורקים. "המליצו לי להגיע לשיקום ושמחתי להגיע לכאן", הוא מספר, "גם בגלל שזה קרוב לבית שלי, אבל הכי חשוב זה הטיפול המסור והיחס שהוא מאד אישי. הצוות פה מאד אכפתי ומעורב, ואני מאד מעריך את זה".

משה הרטמן צילום: פוריה

לקראת תום תהליך השיקום ולכבוד חג החנוכה משה הביא הפתעה לצוות מרכז השיקום. חנוכייה שיצר במיוחד ובה דמויות ופרטים ממרכז השיקום. הוא העניק את החנוכיה לד"ר רון גולן והסביר: "הם שיקמו לי את הלב ואני מאד מודה להם על כך. ישבתי וחשבתי והחלטתי להכין להם חנוכייה מיוחדת שיש בה מוטיבים ממרכז השיקום, הרופא, האחות, ההליכון ואפילו מטופל על אופני כושר. אני מעניק לכם את החנוכייה הזו מכל הלב – תרתי משמע".

מרכז שיקום הלב, נותן מענה רב תחומי למטופלים אחרי אירוע לב, צנתור לב התערבותי, ניתוח לב (מעקפים, מסתמים, וכדומה), השתלת קוצב, ולמטופלים עם אי-ספיקת לב. השרות ניתן באמצעות צוות רב מקצועי הכולל רופא ספורט ופיזיולוג מאמץ, קרדיולוג בכיר, אחות טיפול נמרץ, צוות אימון בעל ניסיון בפעילות גופנית שיקומית, דיאטנית שמתמחה באיזון דיאטטי לחולי לב, ועובדת סוציאלית שדואגת לטיפול וליווי פסיכוסוציאלי. ההשתתפות בתוכנית השיקום היא לתקופה של שלושה חודשים ונמצאת במסגרת סל הבריאות. בעלי ביטוח משלים יכולים להמשיך את התוכנית עד לתקופה של שנה.