בר מצווה בהפתעה במחלקה האונקולוגית

חגיגת בר המצווה בבית החולים. צילום: העמק
חגיגת בר המצווה בבית החולים. צילום: העמק

נאור דניאלי בן ה-13 אובחן עם מחלת סרטן מסוג סרקומה ברגלו. בשבוע הבא היה אמור לעלות לתורה, אך בשל הקדמת הניתוח להסרת הגידול, החליט הצוות האונקולוגי יחד עם הרב של בית החולים העמק, להקדים את החגיגה

התרגשות גדולה במחלקה לאונקולוגית ילדים במרכז הרפואי העמק. נאור דניאלי, בן 13, מבית שאן, היה צפוי לחגוג את עלייתו לתורה בעוד כשבוע, אך כאשר נקבע לו ניתוח ליום חמישי הקרוב, החליטו הרב של בית החולים וכל הצוות הרפואי במחלקת אונקולוגיה ילדים במרכז הרפואי העמק, להתגייס ולארגן לנאור מסיבת בר מצווה מושקעת בהפתעה. מסיבת בר המצווה נערכה במחלקה אונקולוגית ילדים ונאור עלה לתורה בעיר מגוריו.

"הדיל אגבריה, האחות האחראית במחלקה התקשרה לרב בית החולים, הרב יוסף סגל וסיפרה לו שלנאור יש יום הולדת 13 והוא אמור לעלות לתורה בשבוע הבא, אך בגלל שהוא נכנס לניתוח ביום חמישי הקרוב אנחנו חייבים להקדים", סיפרה ענת דניאלי, אימו של נאור. "הרב סגל התקשר אליי בהתרגשות ואמר – 'אנחנו מארגנים לו חגיגת בר מצווה בהפתעה כי חייבים לשמח את הילד, תגידי לי מה נוכל להביא לו שישמח אותו".

נאור דניאלי עם הצוות הרפואי והמשפחה. צילום: העמק

לאירוע שארגן הרב יוסף יצחק סגל, הגיעו די.ג'יי וצלמים, גוייסו כיבוד ותפאורה, כולם בתרומה. "נאור אוהב רכבי יוקרה, ורגע השיא של האירוע היה כשהרב לקח את נאור אל הכביש מחוץ למחלקה, שם המתין עבורו רכב יוקרה מסוג בנטלי שבעליו התנדב לאירוע, והוא לקח את נאור לסיבוב. כולנו בכינו מהתרגשות", סיפרה ענת.

על הרגע שבו גילו שנאור לקה במחלת הסרטן, סיפרו הוריו: "נאור התלונן במשך כחודש על כאבים ברגלו, ואמר שיש לו הרגשה של שריר שנתפס. כמובן שבהתחלה לא חשדנו בכלום כי הוא ילד, הוא פעיל ומשתולל", סיפר דוד, אביו של נאור. "כאשר הרגל התנפחה והייתה חמה הגענו למיון וכאן התחלנו בסדרת בדיקות וצילומים כולל אולטרסאונד ובדיקת MRI ואז התברר כי נאור חולה בסרקומה ע"ש יואינג, סרטן ממאיר ברגלו. בימים הראשונים השמיים נפלו עלינו, אך התעשתנו מהר, ואנחנו מאמינים באמונה שלמה שנאור יצא מזה בשלום ובבריאות טובה. מרגע האבחון, הטיפול הלך מהר ממה שציפינו, כולם עטפו אותנו, ד"ר סרגיי פוסטובסקי והאחיות והעובדת הסוציאלית וכל אחד מאנשי הצוות במחלקה האונקולגית לילדים. אין לנו מילים לתאר עד כמה אנחנו מודים להם ומרוצים מהיחס שקיבלנו".