אגף חדש במלר"ד

גרגורי גרנובסקי אח ראשי מלרד (מימין), ד
גרגורי גרנובסקי אח ראשי מלרד (מימין), ד"ר אסנת לבציון קורח וד"ר דניאל טרוצקי צילום: יפעת חדד

אגף מיון חדש נחנך במרכז לרפואה דחופה של בית החולים אסף הרופא. ישמש כאתר נשימתי מוגבר לחולי קורונה, ויקלוט כמות כפולה של מטופלים מבעבר

אגף מיון חדש נחנך במרכז לרפואה דחופה (מלר"ד) של בית החולים הממשלתי אסף הרופא. אגף המלר"ד החדש ישמש כאתר נשימתי מוגבר במחלקה לרפואה דחופה לחולי קורונה, עם יכולת קליטת כמות כפולה של מטופלים.

בימים אלה, עולים מספר הפונים למלר"ד שאינם קורונה, ובמקביל יש עליה במספר המאומתים או חשודים לקורונה. לאור העלייה הכללית במספר החולים שפונים למיון – הן חולי קורונה והן חולים אחרים – הוחלט בהנהלת המרכז הרפואי אסף הרופא, בראשות ד"ר אסנת לבציון קורח, להרחיב את אגף הקורונה האחורי והנפרד, שכאמור נחנך השבוע.

אגף המיון החדש בעין מצלמות האבטחה של אסף הרופא צילום: יפעת חדד

האגף, בשטח של 250 מ"ר, נבנה בבנייה קלה ומהירה ועלותו מוערכת בכשניים וחצי מיליון שקל, לא כולל הצטיידות ייעודית, כגון מיטות ומכשור רפואי. עד היום מיון הקורונה האחורי והנפרד כלל 10 עמדות מנוטרות ומצולמות ייעודיות למטופלים מאומתים ואתר נוסף עם 10 מיטות נוספות למטופלים עם חשד לקורונה. כעת, עם חנוכת המבנה החדש שנבנה בצמוד, ישנן 10 עמדות טיפול נוספות, כך שבמצב חירום ניתן יהיה להכיל כ-20 עמדות לחולי קורונה.

מנהל המלר"ד, ד"ר דניאל טרוצקי: "באתר הקורונה הנשימתי מוגבר, במלר"ד שמיר אסף הרופא, מטופלים חולים מורכבים שלעיתים רבות זקוקים לטיפול מתקדם ואף לתמיכה נשימתית, עד להעברתם להמשך טיפול ביחידת טיפול נמרץ או במחלקות האשפוז הייעודיות לחולי קורונה. הקמת המבנה החדש, והרחבת המלר"ד, בוצעו בתכנון משותף עם ההנהלה, ושימוש בבנייה קלה ומהירה".

מבט מבפנים על אגף המיון החדש באסף הרופא צילום: יפעת חדד

ד"ר אסנת לבציון קורח מנהלת אסף הרופא: "אני שמחה ונרגשת לחנוך את האגף החדש אשר ישפר את חווית השירות למטופל ולצוותים המטפלים גם יחד. המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא ככלל, וצוותי המיון בפרט, עומדים בחזית המלחמה בקורונה ואני רוצה להודות לכם מקרב לב על המקצועיות, ההתמדה והשירות שניתנים כאן למטופלינו. הודות לצוותי ההנדסה והתכנון וההירתמות המהירה של כל הגורמים הרלוונטיים בבית החולים, הצלחנו בזמן קצר לתת מענה חשוב בעת הזאת עם העלייה בתחלואה".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אורתופדיה ורפואה דחופה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן