פגיה חדשה ממוגנת בהלל יפה

הפגייה החדשה מבפנים צילום: הלל יפה
הפגייה החדשה מבפנים צילום: הלל יפה

המבנה, שהוקם בבית החולים בחדרה בעלות של 25 מיליון שקלים, כולל 26 עריסות, אינקובטורים דואליים, מכונות הנשמה מתקדמות ועוד

לאחר כשנה וחצי של עבודות בינוי אינטנסיביות, חנך המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, בניין חדש וממוגן לפגייה. עלות המבנה ותכולתו מסתכמים בכ-25 מיליון שקלים.

המעבר למבנה החדש והמודרני, שבנייתו החלה ביוני 2018 והושלמה קצת לפני תחילתו של גל הקורונה הראשון, נעשתה בימים בהם מערכת הבריאות נאבקת בנגיף הקורונה, ומהווה בשורות טובות לילודים, הוריהם והסביבה כולה.

המבנה הוקם בסיועם של קרן לגסי הריטג', CIA הולנד, משרד הבריאות והמרכז הרפואי הלל יפה עצמו. המבנה ממוגן כולו ושטחו משתרע על כ- 1000 מ"ר – שטח בנוי הגדול כמעט פי שלושה משטחו הבנוי של המבנה הישן, מה שאפשר את הגדלת כמות המיטות מ- 19 ל- 26 עריסות. במידה שיעלה צורך, המבנה יכול לאכלס 34 עריסות, כולן באזור ממוגן, וכן יכול להכיל גם את יחידת היילודים.

מלבד המבנה החדש, כל הציוד הוחלף ושודרג בציוד חדיש משוכלל. נרכשו אינקובטורים דואליים חדשים, מכונות הנשמה מתקדמות, ועוד, זאת על מנת להעניק לפגים ולבני משפחותיהם תנאי אשפוז מתקדמים ושהות נוחה לזמן ממושך. בנוסף, הוקם חדר טרום שחרור, בו רשאים ההורים לשהות יום-יומיים עם ילדם, טרם שחרורם מהפגייה, על מנת לאפשר להם הסתגלות טובה ורגועה יותר לקראת יציאתם הביתה, לשאול שאלות ולקבל עזרה מהצוות הרפואי בכל הנוגע לטיפול הראשוני ביילוד.

הכניסה לפגייה החדשה צילום: הלל יפה

ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת יילודים ופגים: "זהו חלום שהתגשם. המבנה החדש והממוגן מאפשר לנו להעניק את התנאים האופטימאליים ביותר לפגים ולבני משפחותיהם השוהים בפגייה זמן רב. אין לי ספק שהאמצעים הטכנולוגיים החדישים, המבנה המרווח והמודרני, לצד מקצועיותם ומסירותם של צוות המחלקה, שעושים לילות כימים, יספקו את הטיפול המקצועי והטוב ביותר עבור הקטנטנים שלנו".

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה: "לאחר השקעה כספית עצומה ותכנון רב אני שמח וגאה לעמוד כאן, בבניין הפגייה החדש והמפואר. גם במתכונתה הקודמת, זכתה הפגייה להישגים מרשימים בכל הנוגע לאיכות הטיפול בפגים. אני משוכנע שמבנה חדש ומשודרג זה יספק מעטפת מקצועית ואישית למטופלינו הזעירים ולהוריהם".