מרפאה חדשה למחלות זיהומיות

נדב חן צילום: לניאדו
נדב חן צילום: לניאדו

המרפאה בניהול ד"ר טליה פיין פריד, שנפתחה בבית החולים לניאדו, מציעה אבחון וטיפול בידי צוות בכיר של זיהומולוגים במגוון רחב של מחלות

מרפאה למחלות זיהומיות נפתחת בימים אלו במערך המכונים ומרפאות החוץ של בית החולים לניאדו בנתניה. המרפאה, בניהולה של ד"ר טליה פיין פריד, תטפל במגוון רחב של מחלות זיהומיות ותאויש על ידי צוות מומחים בכירים לזיהומים (זיהומולוגים). צוות מומחים בכיר זה אינו נגיש לציבור הרחב בקופות החולים השונות.

המרפאה תציע את השירותים הבאים: מעקב אחרי חולים שהיו מאושפזים במוסד ונדרשים להמשך מעורבות של זיהומולוג, טיפול במחלות זיהומיות כרוניות כגון מעקב אחר חולים עם קדחת Q כרונית, טיפול במחלות מין, טיפול בזיהומים הקשורים בהריון, כגון טוקסופלזמה ו- CMV בהריון, דלקות חוזרות בדרכי השתן (מרפאה משותפת עם רופאת נשים), טיפול במחלות טרופיות, כולל מחלות מטיילים חוזרים (במקביל לפעילות מרפאת מטיילים לשירותי ייעוץ וחיסונים לפני טיול), טיפול במחלות פרזיטריות כגון תולעים ופרזיטים אחרים ועוד.

בנוסף יינתן טיפול במחלות זיהומיות כרוניות, למעט HIV, וכן טיפול במחלות זואונוטיות (המועברות על ידי בעלי חיים) כגון מחלת שריטת החתול, זיהומים עוריים כרוניים כולל פטרת עורית, טיפול במחלות וירליות ומחלות הנגרמות מחיידקים נדירים, ועוד. זיהומי רגל סוכרתית יטופלו במרפאה נפרדת ייעודית לכך.

המרפאה למחלות זיהומיות הינה חלק ממערך של עשרות מכונים ומרפאות חוץ, הפועל בביץ החולים לניאדו. המערך מסייע למטופלים ולמטופלות לקבל טפסי 17 מקופות החולים, על מנת להקל על קבלת הייעוץ והטיפול מטובי המומחים. שרי פרקש, מנהלת המערך: "פתיחתה של מרפאת מומחים נוספת, בעידן ההתמודדות עם נגיף קורונה, מעידה על הביקוש הרב שקיים בציבור לשירותי המערך. אנו עוסקים מדי יום בבחינה של הוספת שירותים רפואיים נוספים".

נדב חן, מנכ"ל לניאדו: "צוות היחידה למחלות זיהומיות עסוק מסביב לשעון במתן שירותים וייעוצים למחלקות הקורונה של בית החולים. ההחלטה לפתוח מרפאה בתקופה כה עמוסה, הינה החלטה לא מובנת מאליה. הצוות זיהה את הצורך הקיים בשירותים אלו בקרב אוכלוסיית נתניה והאזור, והחליט לפתוח את המרפאה. צוות היחידה מעורר השראה בקרב כלל עובדי בית החולים".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות אפידימיולוגיה ורפואת משפחה >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן