חדר מיון קדמי לחולי קורונה, כולל מתחם ליולדות חולות

חדר מיון קדמי קורונה צילום: איכילוב
חדר מיון קדמי קורונה צילום: איכילוב

בבית החולים איכילוב הוקם חדר מיון נפרד לחולי קורונה, ובתוכו מתחם מיוחד ליולדות חולות קורונה והילודים

חדר מיון קדמי לחולים חשודים לקורונה נפתח בבית החולים איכילוב בתל אביב. חדר המיון הקדמי יטפל בחולים סימפטומטיים, החוששים כי נדבקו בנגיף, במבנה נפרד וחדש – בקדמת חדר המיון הראשי. החולים ייבדקו על ידי צוות רפואי, ותתבצע בדיקת מטוש מלוע ונחיריים.

ד״ר משה שריסט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה. באיכילוב, מפרט: ״האגף הנפרד יאפשר הפרדה טובה יותר של חולים החשודים שנדבקו בקורונה, וסביבה בטוחה יותר לחולים הפונים לחדר המיון מסיבות אחרות. בנוסף, פתחנו מתחם ליולדות בתוך מחלקת קורונה, שם יעניקו טיפול מלבד אנשי צוות ייעודים לטיפול בנגיף הקורונה, גם אנשי צוות רפואיים וסיעודיים ממחלקת יולדות והתינוקיה. במתחם הייעודי יאושפזו היולדות עם תינוקן במסגרת ׳אפס הפרדה׳ לאורך כל תקופת האשפוז לאחר הלידה ועם מעטפת רפואית נרחבת שכוללת: רופא ילודים, אחות ילודים, רופא מיילדותי ואחות מחלקת יולדות".

פרופ׳ יריב יוגב, מנהל בית חולים נשים ויולדות ״ליס״ שבאיכילוב, מסכם: ״אנו גאים שבדרך זו של סיקור כל יולדת עם הגעתה למיון, אנו כיום יודעים לאתר ומיד לבודד את היולדות המאומתות, ובכך לאפשר את מסגרת האשפוז המיילדותי הבטוחה ביותר כיום עבור כלל היולדות בישראל״.


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן