רופא בלי מסיכות

ד
ד"ר ג'מיל מוחסיין מטפל באימו כראם צילום: הלל יפה

ד"ר ג'מיל מוחסיין, שהוביל את מחלקת הקורונה בבית החולים הלל יפה, נדבק בעצמו, החלים מהנגיף וכעת מטפל בחולי קורונה ללא מיגון

ד"ר ג'מיל מוחסיין, מי שהוביל בגל הראשון של הקורונה את מחלקה זיהומית א' (המחלקה למאומתי קורונה) במרכז הרפואי הלל יפה, נמצא מאומת לקורונה, לאחר שנדבק, ככל הנראה, מאמו. הבן ואמו אושפזו במחלקה וכעבור שלושה ימים, כשחל שיפור במצבו, החל ד"ר מוחסיין לסייע לעמיתיו הרופאים בטיפול בחולים המאושפזים במחלקה. הפעם, ללא צורך בלבוש מגן ומסכה.

מי שהגיע בשבוע החולף למחלקת זיהומיות א' למאומתי קורונה בבית החולים בחדרה, היה בהחלט מופתע לראות את ד"ר ג'מיל מוחסיין, רופא בכיר במחלקה, מסתובב בין החולים המאושפזים, ללא לבוש מגן כנדרש. הסיבה, כמובן, ד"ר מוחסיין פיתח בגופו נוגדנים לנגיף לאחר שנמצא מאומת לקורונה.

לצד עמיתיו הממוגנים מכף רגל ועד ראש, עבר בין החדרים, ובדק את המטופלים ותיאר: "לראות את הרופא שמטפל בך ישירות, ללא מסכה, פנים אל מול פנים, מקנה תחושת ביטחון. המטופלים הרגישו שמי שעומד מולם מבין בדיוק מה הם מרגישים וכמה התסמינים של המחלה הזו קשים".

בנוסף לקשיי הנשימה, השיעול הטורדני וההרגשה הכללית הרעה, היה עוד מרכיב שהקשה על ד"ר מוחסיין במיוחד בזמן האשפוז שלו: אמו, כראם, שאושפזה לצידו, סבלה מתסמיני המחלה ומצבה הוגדר קשה. "חלק מההחלטה שלי להתאשפז, היה מצבי הפיזי שהורע, אבל גם בכדי שאוכל להיות לצד אמי. לתת לה הרגשה בטוחה שאני נמצא לצידה ומטפל בה לאורך כל הדרך. היה לי קשה לראות אותה סובלת, אך אני שמח שמצבה השתפר וכעת היא מרגישה טוב יותר".

כעבור מספר ימים, השתפר מצבו של ד"ר מוחסיין, כמו גם מצבה של אימו, והשניים שוחררו לבידוד ביתי וימשיכו את הטיפול במסגרת הקהילה.