ילוד לא יופרד מאימו עד השחרור לבית

פנסקי-רוחב
פנסקי-רוחב

כך הוחלט בבי"ח אסותא אשדוד על מנת לצמצם חשיפת היולדות והתינוקות לנגיף הקורונה

צילום: שטרסטוק

בעקבות המצב הרפואי החריג ששורר בבתי החולים בארץ ובעולם, ועל מנת לשמור על בריאות התינוק והיולדת ולהוריד למינימום אפשרות חשיפתם לנגיף הקורונה, הוחלט במחלקת יולדות של בית החולים אסותא אשדוד לבטל את מחלקת יילודים – המחלקה המאפשרת השארת התינוק לטיפול והשגחה של צוות בית חולים לצד תינוקות נוספים לאחר לידתו. מעתה הילודים יישארו מרגע הלידה ועד השחרור הביתה, לצד אמותיהם.

עד היום ניתנו ליולדת מגוון אפשרויות לאחר הלידה ובהן "אפס הפרדה", "ביות חלקי", "ביות מלא" וכן אפשרות "ללא ביות" בכלל. כאמור, כעת הוחלט, כי עד שתחלוף מגפת הקורונה לא תתקיים הפרדה בין האם ליילוד לאחר הלידה, דבר שיביא למינימום חשיפה של השניים לנגיף הקורונה. עם זאת, בית החולים יאפשר הפרדה של מספר שעות בין האם לבין התינוק, מיד אחרי הלידה לצורך התאוששות ראשונית.

כמו כן יודגש כי הפגייה עובדת כסדרה, ומחלקת יילודים ממשיכה להיות זמינה לקבלת היילוד להשגחה במקרה הצורך, הן בשעות הראשונות לאחר היוולדו והן במקרים של טיפול רפואי בילוד המצריך השגחה בשל מצב רפואי נדרש ובלתי שגרתי.

פרופ' פנסקי צילום: אסותא אשדוד

פרופסור מוטי פנסקי, מנהל מערך נשים ומיילדות בבית החולים אסותא אשדוד, מסביר את ההחלטה: "נגיף הקורונה מביא עמו אתגרים רבים ומורכבים לצוותים הרפואיים, שעושים כל יכולתם לסייע לאלו שנדבקו בנגיף ולמנוע אפשרות של הדבקת אחרים. עבורנו זהו חלק אינטגרלי מהמאבק בנגיף בכלל, וחלק טבעי מן הדאגה הבלתי מתפשרת שלנו לבטיחות האם והתינוק בפרט. על כן החלטנו באסותא אשדוד לבטל בעת הזו את מחלקת יילודים. משמעות הדבר היא שלא תתקיים הפרדה בין האם לתינוק לאחר הלידה וכל הטיפול בילוד יתקיים לצד האם תוך מינימום חשיפת האם והיילוד לאנשים אחרים כלשהם".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – רפואת נשים ויולדות >> לחצו כאןלהצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן