שערי צדק: מתנדבת בת 92 תשיא משואה

שערי-צדק-משואה-2
שערי-צדק-משואה-2
הבשורה בזום צילום: שערי צדק

ריינה אביטבול, המתנדבת המיתולוגית של בי"ח שערי צדק בירושלים, תשיא משואה ביום העצמאות

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, יו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים ומנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין, בישרו השבוע לריינה אביטבול, כי היא תשיא משואה בטקס הדלקת המשואות לנעילת אירועי יום הזיכרון ופתיחת אירועי יום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל. הבשורה המשמחת הועברה לאביטבול באמצעות שיחה באפליקציית ZOOM.

בנימוקים להחלטה צויין כי סיפור חייה ופועלה של ריינה, שהכתה שורשים במולדתנו, מבטאים את עוצמת האהבה לארצנו ולאנשיה ואת מעמקי הנתינה, המאחדים אותנו בערכי הלכידות החברתית והערבות ההדדית, שאינם אלא שערי הצדק והחסד של כולנו. השרה רגב: "ריינה בת ה-92 מתנדבת מכל הלב והנשמה למעלה משמונה עשרה שנים במחלקות השונות בבית החולים 'שערי צדק' שבירושלים. ריינה החלה את התנדבותה בבית החולים, עת סעדה את בעלה מתוך אמונה, שעשיית הטוב למען האחרים עושה טוב לנשמה. מידי שבוע ועד פורים האחרון, בו ציוו עליה לעצור, לעת עתה, את ההתנדבות בשל מגפת הקורונה, הקפידה ריינה להגיע במאור פנים לבית החולים ולתת מנשמתה הענקית לאחרים. ריינה מסמלת את רוחם ההתנדבותית של האזרחיות והאזרחים הוותיקים שלנו, שעלו לישראל, בנו וניבנו בה".

ריינה אביטבול צילום: שערי צדק

מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין, הוסיף: "זהו כבוד גדול וגאווה גדולה של כל משפחת שערי צדק. ריינה מסמלת את הרוח של שערי צדק, של נתינה, מסירות ויחס אישי ואנושי לכל מטופל. זכינו אנו וזכו אלפי המטופלים שריינה טיפלה בהם במשך השנים הרבות במסירות ובחום יחד עם הצוותים הרפואיים והסיעודיים, להכיר את ריינה וליהנות מתרומתה. בשם כל משפחת שערי צדק לדורותיה אני שולח ברכות לריינה על הבחירה המוצדקת והחשובה המסמלת את רוח ההתנדבות ואת שערי צדק".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן