פי שלושה מאושפזי קורונה

ד
ד"ר שוקי פרידמן, מנהל מחלקת קורונה, מתחסן צילום: קפלן

העלייה בתחלואה בגל השלישי, הובילה לפתיחת מחלקת קורונה נוספת, בבית החולים קפלן: מחלקה פנימית א', שהייתה מחלקת קורונה בגל הראשון, הפכה למחלקה לחולי קורונה

בשל העלייה בכמות חולי הקורונה המאומתים ברחבי הארץ בגל השלישי של המגפה, נפתחה לאחרונה מחלקת קורונה נוספת במרכז הרפואי קפלן ברחובות, מקבוצת קופת חולים כללית. מאז ספטמבר 2020 משמשת מחלקה פנימית ב', כמחלקת הקורונה של בית החולים, אולם עם העלייה במספר החולים המאומתים, הוסבה בשבוע שעבר גם מחלקה פנימית א', שהייתה מחלקת קורונה בגל הראשון, לטיפול בחולי קורונה.

בנוסף, על מנת לשמור ככל הניתן על רציפות הטיפול הרפואי לשאר המטופלים בבית החולים, ולתת מענה לעומס המאפיין את התקופה הזו של השנה, הוחלט על הסבת מיטות אשפוז במחלקות אחרות לטובת פתיחת מחלקה. בבית החולים מאושפזים כמה עשרות חולי קורונה, כחציים במצב קשה.

ד"ר שוקי פרידמן, מנהל מחלקה פנימית א' קורונה, במרכז הרפואי קפלן: "אחרי הגל הראשון של המגפה, שבו המחלקה הוסבה לטיפול בחולי קורונה, הצוות הרפואי במחלקה קיווה שהטיפול בחולי קורונה מאחורינו, ושלא נידרש לכך שוב. אבל נעשה כל מה שצריך בשביל לעבור גם את הגל הזה".

מחלקת הקורונה הנוספת צילום: קפלן

ד"ר איתן לבון, סגן מנהלת המרכז הרפואי קפלן: "העלייה המסחררת בקצב החולים בשבועות האחרונים חייבה אותנו לפתוח בשנית את מחלקה פנימית א' כמחלקת קורונה. בתוך פחות מחודש, כמות חולי הקורונה בבית החולים שילשה את עצמה. על מנת למצוא מענה למטופלים האחרים, שהיו מאושפזים במחלקה, הוחלט על הסבת מיטות אשפוז לטובת מחלקה פנימית. אנחנו עושים את כלל המאמצים על מנת לשמור על רציפות הטיפול, ולמנוע פגיעה במטופלים שאינם חולי קורונה בבית החולים, והצוותים הרפואיים כבר כשנה עושים לילות כימים בטיפול בחולי קורונה".

מתי אתה צופה ירידה בכמות מאושפזי הקורונה?

ד"ר לבון: "ייקח עוד כמה שבועות עד שנראה את השפעות הסגר על כמות החולים המגיעה לבית החולים. בינתיים, חשוב מאוד שהציבור יקפיד לשמור על ההנחיות ועל המגבלות, שהוטלו במסגרת הסגר, אחרת כמות החולים לא תפחת".