1,000 מתחסנים בסורוקה

ד
ד"ר שלומי קודש (במרכז), עם ד"ר דן שוורצפוקס סגן מנהל בית החולים ומנהל המיון (מימין), מריאנה ברנובסקי סגנית אחות אחראית טיפול נמרץ פנימי קורונה, פרופ' מחמוד אבו שקרה יו"ר החטיבה לרפואה הפנימית, פרופ' רלי הרשקוביץ יו"ר החטיבה למיילדות וגינקולוגיה, אילנה פוחיס אחות אחראית ביחידה לטיפול נמרץ פנימי קורונה, פרופ' דודי גרינברג יו"ר החטיבה לרפואת ילדים ומומחה במחלות זיהומיות בילדים, פרופ' יניב אלמוג מנהל היחידה לטיפול נמרץ פנימי קורונה, חגית חדד סגנית מנהלת הסיעוד בבית החולים וד"ר אורי גלנטה רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ פנימי קורונה צילום: סורוקה

בבית החולים הגדול בדרום מדווחים על עלייה בתחלואה ובמספר המאושפזים במחלקות הקורונה, ולצד אלה, היענות גבוהה להתחסן

בית החולים סורוקה, שהינו המרכז הרפואי אוניברסיטאי הגדול בדרום הארץ מקבוצת קופת חולים כללית, מחסן אלף עובדים ראשונים לנגיף הקורונה. את מבצע החיסונים מובילה לאה כהן, מנהלת הסיעוד בסורוקה, יחד עם צוות הכולל זיהומולוגים, צוות סיעודי, רוקחים ואנשי אדמינסטרציה ולוגיסטיקה. בין המתחסנים הראשונים בבית החולים בבאר שבע היו ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה, וד"ר נמרוד מימון, פרוייקטור "מגן אבות ואימהות", ומנהל מחלקה פנימית ב' בסורוקה.

ד"ר נמרוד מימון צילום: סורוקה

ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה: "זהו צעד משמעותי ביותר לעבר מיגור המגיפה. מדובר בחיסון יעיל ובטוח שתופעות הלוואי שלו דומות לחיסונים אחרים. העובדים בסורוקה, שעמדו ועדיין עומדים בחזית הלחימה בנגיף, יוכלו להיות כעת מוגנים יותר באמצעות החיסון. ככל ששיעור גבוה יותר של אנשים יתחסנו, כך נוכל לשוב לשגרת חיינו מהר יותר. מדובר ברגע משמעותי והסטורי. אני קורא לכולם להתחסן״.

ד״ר ליאור נשר, מומחה במחלות זיהומיות בסורוקה, מוסיף: ״החיסון עבר את כל שלבי המחקר המקובלים ביחס לכל חיסון, כלומר את שלושת השלבים הנדרשים בניסויים בבני אדם, ואושר על ידי ה FDA כיעיל ובטוח. אין ספק שהתחסנות הצוותים ובהמשך התחסנות של האוכלוסייה תתחיל את תהליך השינוי בהתנהלות של המגפה״.

לאה כהן צילום: סורוקה

בימים האחרונים מתקיים מבצע הסברה רחב בבית החולים. נפתח ״קו חם״ יומי לעובדים עם מומחי סורוקה במחלות זיהומיות במבוגרים ובילדים, פייסבוק לייב, הרצאות בזום וכיו״ב, במטרה להעניק את כל המידע המקצועי שיש על החיסון כאמצעי שקיפות שיעודד את העובדים להתחסן.

חדוה אמונה צילום: סורוקה

חדווה אמונה, מנהלת מחוז הדרום של קופת חולים כללית, הייתה בין המתחסנים הראשונים בסורוקה: ״אנו ערוכים ומוכנים לקראת תחילת מבצע החיסונים הגדול בקהילה שבסיומו אנו שואפים לחסן כ400,000 מטופלות ומטופלי כללית בדרום. בכל מוקד יחוסנו בשבוע הקרוב, כאלף וחמש מאות מתחסנים, ביניהם הצוותים הרפואיים של כללית בדרום. אחרי שנה מורכבת במיוחד, אנחנו מתחילים לראות את היום שאחרי המגיפה".

ד"ר שלומי קודש צילום: סורוקה

ד"ר קודש מסכם: ״אנו עדים לעליה משמעותית בתחלואה בכל הארץ, גם בקרב האוכלוסייה באזור הדרום, וגם במספר המאושפזים במחלקות הקורונה בסורוקה. על כולנו להמשיך לשמור על ההנחיות של מניעת התקהלויות ועטיית מסיכות במקביל להתחסנות״.