תרומות למחלקת שיקום ילדים

אירוע ההתרמה. צילום: פוריה
אירוע ההתרמה. צילום: פוריה

כשמונה מאות אלף שקלים נאספו בערב ההתרמה של עמותת ידידי בית החולים פוריה, למען הצטיידות מחלקת שיקום ילדים. המחלקה תיפתח במרכז השיקום לצפון החדש, שהולך וניבנה

כשמונה מאות אלף שקלים נאספו בערב ההתרמה של עמותת ידידי בית החולים פוריה, למען הצטיידות מחלקת שיקום ילדים. המחלקה תיפתח במרכז השיקום לצפון אשר במרכז הרפואי פדה פוריה ליד טבריה.

אירוע ההתרמה. צילום: פוריה

יותר מחמש מאות אורחים הגיעו לערב ההתרמה למען הצטיידות מחלקת שיקום הילדים. בהם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש, ח"כ עידית סילמן, ח"כ עלי סלאלחה, ח"כ אופיר כץ, ראשי רשויות, אנשי עסקים, נציגי חברות ומפעלים באזור, חברי ההנהלה ועובדי המרכז הרפואי וחברי עמותת הידידים.

ח"כ עידית סילמן, יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת הבריאות: "אתם מראים לנו איך אפשר להתאחד למען מטרה משותפת. גם בקואליציה לא פשוטה כמו שלנו לגבי הבריאות כולנו מסכימים. נעשה כל שניתן על מנת שתצליחו".

ח"כ עלי סלאלחה, חבר ועדת הבריאות של הכנסת: "אני שמח שהיה לי הכבוד להשתתף בערב הזה ולסייע לביה"ח. זהו ערב שכולו חסד ואנשים שתורמים למען מטרה נשגבה והיא הבריאות של כולנו. הקמת מחלקה לשיקום הילד בביה״ח פוריה, נחוצה מאחר שאין כזאת כלל בצפון. כחבר בוועדת הבריאות התחייבתי לעשות הכל למען הילדים שלנו והבריאות של כולנו".

אירוע ההתרמה. צילום: פוריה

ח"כ אופיר כץ אשר סייע בקידום המימון ממשרד האוצר לבניית השלב הראשון של מרכז השיקום: " לפני שנה וחצי, חברי ד״ר ארז און, התקשר ואמר לי שחסרים 60 מיליון שקל להקמת מרכז השיקום, שהוא עוצר את העבודות. כאב לי על תושבי הצפון , על ההורים שיצטרכו לבלות שעות בדרכים כי אין מחלקת שיקום לילדים צפונית לרעננה. נאבקנו והצלחנו להביא את הכסף בוועדה שהקמתי. אני מתרגש מאד להיות כאן היום, כשעברתי ליד ביה"ח וראיתי את מבנה מרכז השיקום לצפון בנוי, התרגשתי! זה אחד הרגעים שבשבילם רציתי להיות חבר כנסת".

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש: "בשנים האחרונות אנו רואים תנופת עשייה ופיתוח נהדרת בהובלתו של ד"ר און, מערך הלב, פתיחת יחידת צינתורי מוח הם רק שתי דוגמאות… בפריפריה יש אתגרים רבים ובראשם מחסור ברופאים ומחסור בתקציבים. ברור לנו שצריך להתאמץ יותר כדי שיהיה שוויון בשירותים הרפואיים בהשוואה למרכז הארץ. הפריפריה חשובה לנו מאד ואנחנו יודעים שעלינו להשקיע כאן יותר".

בועז יוסף, יו"ר הוועדה הממונה בעירית טבריה: "מבנה מרכז השיקום לצפון כבר עומד על תילו וזו בשורה אדירה לתושבי האזור. יקום כאן מרכז גדול ומפואר שייתן מענה נחוץ לחולים הזקוקים לשיקום שעד כה נאלצו לנסוע למרכז הארץ".

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה פוריה: "לפני שנתיים נפגשנו בערב התרמה למען הקמת מרכז צנתורי מוח עבור הגליל המזרחי. כעת אנו פותחים את היחידה לצינתורי מוח, אשר תיתן שרות ייחודי שלא היה עד כה באזור שלנו. אבל הבשורה המרגשת ביותר היא, שהגענו לסיומו של השלב הראשון בבניית מרכז השיקום, ובקרוב תחל הבניה של השלב האחרון. מרכז השיקום לצפון יתן מענה מקצועי ברמה גבוהה, לתושבי האזור, בשיקום אורתופדי, נוירולוגי, גריאטרי, שיקום לב וריאות. גולת הכותרת היא, ללא ספק, הקמת המחלקה הראשונה בצפון לשיקום ילדים. מחלקה שתיתן מענה חיוני, לילדים שלנו, שלא זכו עד כה, לקבל את הטיפול המגיע להם. הנס הזה , לא היה מתגשם ללא התמיכה שלכם. תודה לכם על השותפות באמונה, שניתן בכוחות משותפים לשנות את המציאות ולצמצם את הפערים בבריאות, כדי שתושבי הצפון יקבלו את השרות הרפואי הראוי".

זהרה דוידאי, יו"ר עמותת הידידים: "אני מסכמת היום חמש עשרה שנות פעילות ומעורבות למען בית החולים פוריה. מרכז השיקום לצפון הוא ללא ספק גולת הכותרת של העשייה במרכז הרפואי". מנכ"לית עמותת הידידים, ד"ר דינה קגן, ומנהלת העמותה, עדנה לפידות, דיווחו כי באירוע גויסו כשמונה מאות אלף שקלים, והודו באופן מיוחד למוטי דותן ולזינה סועאד, חברי העמותה, ולחברות ופעילות העמותה בטבריה ובעמק הירדן אשר סייעו רבות בגיוס התרומות לערב.