תחרות הסטארט אפ הרפואי

משתתפי התחרות. צילום: פוריה
משתתפי התחרות. צילום: פוריה

בשלב חצי הגמר של תחרות הסטארט אפ הרפואי נבחרו ארבע חברות שהציגו מיזמים מרשימים לפיתוחים חדשניים בעולם הרפואה. הזוכה בגמר בשבוע הבא יקבל 100 אלף שקל

הסתיים שלב חצי הגמר של תחרות הסטארט אפ, עליה הכריזו חברת MEDIMOR, חברת ARBELON, חברת Mhealth Israel והמרכז הרפואי פדה-פוריה ליד טבריה. צוות השופטים בחר את ארבע החברות אשר יעלו לגמר: Plas Free, Liberdy, PATHKEEPER, OMEQ .

מארגני התחרות. צילום: פוריה

בחצי הגמר התמודדו שבע חברות מתוך 72 חברות שניגשו לתחרות. החברה שתזכה בגמר, שיתקיים ביום שני, 25.10.21, תזכה גם בפרס של 100,000 ₪ לצד סיוע בשלב הניסויים הקליניים שיתקיימו במרכז הרפואי פדה-פוריה. עדי גור, מנהל חב' ההשקעות ARBELON אשר עומד מאחורי היוזמה: "אנחנו חברת השקעות שמשקיעה בחברות סטארט אפ. רצינו ליצור מיזם בגליל שייתן ביטוי לחברת מדימור וגם לשיתוף הפעולה עם המרכז הרפואי פדה-פוריה ובדרך זו ליצור בסיס לעבודה משותפת בעולמות החדשנות. ד"ר ארז און, מנהל בית החולים פוריה, אהב את היוזמה. בשלב הבא חברנו ללוי שפירו מנכ"ל MHEALTH Israel, התחלנו לפרסם ומאד התרשמנו מההיענות הגבוהה של יזמי הסטארט אפ. החלום הוא להצמיח כאן מוקד של חדשנות. השילוב של ניסויים קליניים בפדה-פוריה עם הנדסה וייצור, יצמיח באזור תעשייה רפואית".

מהלך התחרות. צילום: פוריה

בועז יוסף, יו"ר הוועדה הממונה בעיריית טבריה: "אני שמח ונרגש. מתחוללת פה מהפכה של ממש מפעל מדימור מעסיק כבר 200 עובדים, זה מפעל הייטק לכל דבר, ואנחנו נסייע לכל מפעל הייטק שייתן פתרונות תעסוקה לתושבי העיר. אנחנו גם מתכננים לצאת בקרוב לשיווק של 80 דונם קרקע שיהיה מיועד להייטק. אני מודה למרכז הרפואי על החיבור הזה שרק מעצים את המיזם ומאחל לכולם הצלחה רבה".

לאחר ביקור וסיור בחברת MEDIMOR בטבריה הגיעו נציגי החברות לארוע חצי הגמר שהתקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה. קלאודיה בן יעקב, מרכזת נושא החדשנות במרכז הרפואי, ברכה את המשתתפים: "הקמנו יחידת חדשנות שתפקידה להתחבר לכל חלקי האקו סיסטם, האקדמיה, סטארט אפים, גופים מממנים, חברות הייטק והקהילה היזמית. המטרה שלנו היא לעזור בחיבור בין כל הגורמים ולהביא את המיזמים והרעיונות לשלב הביצוע".

ד"ר ארז און, מנהל הבית החולים פוריה: "בשנים האחרונות יצרנו כאן מהפכה, ואנחנו ממשיכים להביא עוד ועוד שירותים רפואיים שהיו חסרים לתושבי האזור. האיכות הרפואית לצד מחקר ואקדמיה הם הנדבכים אשר יצעידו את ביה"ח לעתיד. השלב הבא הוא תחום החדשנות, התחרות הזו היא הסנונית הראשונה. כולנו מלאי גאווה במתמודדים שזכו, אנו מצפים לעבוד איתכם בהמשך".