שיקום רגשי

דיאן לוי בהרצפלד. צילום: באדיבות המשפחה
דיאן לוי בהרצפלד. צילום: באדיבות המשפחה

מטופלת בת 65 פגשה לראשונה את נכדיה במהלך אשפוזה בבית החולים השיקומי גריאטרי הרצפלד

מטופלת בת 65 פגשה לראשונה את נכדיה במהלך אשפוזה בבית החולים השיקומי הרצפלד בגדרה: דיאן לוי מאושפזת במחלקת מונשמים מרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד מקבוצת כללית, מזה כשלוש שנים, בשל מחלת ריאות. בשל מצבה הרפואי, לא מתאפשר לדיאן לצאת מכותלי בית החולים. לפני מספר חודשים, נולדו לדיאן זוג נכדים תאומים חדשים, המתגוררים עם הוריהם בקריות. בשל המרחק, ובשל העובדה שנולדו כפגים, דיאן לא פגשה אותם. בשבוע שעבר – ראתה אותם לראשונה, ואף עין לא נשארה יבשה במהלך המפגש המרגש.

ביום רביעי האחרון, התקיים במרכז הרפואי הרצפלד בגדרה הפנינג מיוחד וחגיגי, אליו הוזמנו כלל משפחות המאושפזים, ביניהם משפחתה של דיאן. בהפנינג המיוחד, שהתקיים בשיתוף עם עמותת רופאי חלום, לקחו חלק באירוע מגוון רחב של אמנים – ליצנים רפואיים, סדנת ג'גלינג, אמנית קביים, נגן תיבת נגינה עמדות צילום, שחקנים מחופשים ועוד.

בנה של דיאן, תום לוי, בן 34 מקרית ביאליק, שהוזמן על ידי הנהלת המרכז הרפואי לאירוע, החליט להגיע עם ילדיו ולנצל את ההזדמנות לבקר את אימו. עבור דיאן, זו הפעם הראשונה שהיא רואה את זוג התאומים של תום, והפעם השניה בלבד שהיא פוגשת את בנו בן השנתיים וחצי. תום מספר: "הם נולדו פגים, ולכן לא התאפשר לנו להגיע עד היום. היא לא ראתה אותם עד עכשיו, ואת הילד הגדול יותר היא ראתה רק פעם אחת לפני כן". גם למחרת לא הפסיקה דיאן לספר לצוות על חווית המפגש: "התרגשתי מאוד, אין מילים לתאר את התחושות לפגוש אותם כך לראשונה".

יפעת נח לוין, מנהלת השירות שיווק במרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד, מיוזמות האירוע, הסבירה: "הסיפור של דיאן ריגש אותי מאוד, וזו, היתה המטרה שלנו באירוע הזה – לאפשר למטופלים רגעי הנאה ושמחת חיים, הפגת הבדידות ויצירת דיאלוג בין דורי וחוויה ערכית משותפת לדור הצעיר ולדור המבוגר. בית חולים מטבעו הוא לא מקום בו מתרוצצים ילדים במסדרונות, אולם מחקרים מראים כי עצם נוכחותם של הילדים תורמת למטופלים מבחינה קוגניטיבית, פיזית, ומנטלית. אני רוצה להודות לעמותת רופאי חלום על שיתוף הפעולה שהוליד את האירוע".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן