רפא"ל למען כרמל

נציגי מחלקות כרמל ותורמי רפא
נציגי מחלקות כרמל ותורמי רפא"ל. צילום: אלי דדון

מערך נשים ויולדות, יחידת צנתורי לב, המחלקה לרפואה דחופה, מחלקה כירורגית א׳, ומחלקת עיניים בבית החולים כרמל קיבלו תרומות מעובדי רפא"ל

נציגי הנהלת רפא"ל – הרשות הממשלתית לפיתוח אמצעי לחימה – יושבי ראש ועדי העובדים ברפא"ל, הגיעו אל בית החולים כרמל בחיפה כדי למסור תרומה למנהלי המחלקות. מנהל כרמל, ד"ר אבי גולדברג, הודה: "רפאל היא כיפת הברזל החברתית שלנו, הקשר בן רפאל לכרמל הוא קשר רב שנים ארוך ומוצלח, אנו מודים ומעריכים את תרומתכם מכל הלב".

היו באירוע: איריס הולצקן, מנהלת יחידת חות"ם בהנהלת רפא"ל. יוסי לוי יועץ מטעם הנהלת רפא"ל. רפי קבסא נציג ועד מקצועות טכניים. דני טלר נציג וועד טכנאים והנדסאים. ערן גרינברג יו״ר וועד עובדי המחקר ושלמה בוק יו״ר וועד אקדמאיים. קיבלו את פניהם ד"ר אבי גולדברג עם נציגי עמותת הידידים של כרמל, הגזבר גבי ביגר, מזכירת העמותה סיגל פגי וחברי הנהלת בית החולים.

פרופ' טומקינס מנהל מחלקת עיניים עם נציגי רפא"ל. צילום: אלי דדון

ד"ר גולדברג: "יש לנו תוכניות פיתוח גדולות ומשמעותיות לטובת תושבי האזור, כמו מכון MRI הצטיידות במכשיר PET CT חדשני, רכישת רובוט ניתוחי מתקדם ותוכניות נוספות. אנו מודים לכם על החברות והתמיכה רבת השנים בקידום בית החולים לטובת כלל תושבי חיפה והצפון". נציגי רפא"ל, הדגישו כי המעורבות והחיבור לקהילה חשובים להם וכי הם תומכים גם בניצולי שואה בחיזוק תלמידי האזור. לדבריהם, תרומה לבית החולים היא חלק בלתי נפרד מהחזון והעשייה היומיומית של עובדי רפא"ל לטובת הקהילה "בה אנו חיים".

ד"ר אריה ביטרמן וד"ר בנימין פרסון ממחלקה כירורגית א'. צילום: אלי דדון

מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל, ד"ר אריה ביטרמן, ולצדו ד"ר בנימין פרסון רופא בכיר במחלקה, אמרו שהחיבור לקהילה הוא אחד מהחוזקות הבולטות במחלקה. "מרבית הרופאים שלנו רואים את החולים בקהילה, ומנתחים על הפי הצורך בבית החולים", הסבירו. "המחלקה מבצעת 2500 אשפוזים עם 1400 ניתוחים בשנה תוך שילוב התמחויות רבות כמו כירורגיה אונקולוגית, בכירורגיה קולורקטלית, כירורגיה בריאטרית, כירורגיית שד, כירורגיה של דופן הבטן, כירורגיה אנדוקרינית וכירורגיה אמבולטורית".

פרופ עופר לביא וד"ר ראובן קידר. צילום: אלי דדון

מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל, פרופ' עופר לביא, וד"ר ראובן קידר מנהל חדרי הלידה של כרמל, הודו גם הם לנציגי רפא"ל על התרומה ועדכנו אותם כי מחלקת יולדות של כרמל נמצאת בעליה בלידות, עליה במספר הניתוחים ועליה בטיפולי הפוריות. מנהל המחלקה לרפואה דחופה ( מלר"ד), ד"ר סלים חלבי, אמר כי מיון כרמל מתמודד עם 90,000 פניות בשנה. עוד ציין ד"ר חלבי כי ,בקורונה עבדנו מאוד קשה אבל הצוות עמד בכל המשימות בגבורה".

פרופ אבינעם שירן ופרופ' רונן יפה מהמערך הקרדיולוגי. צילום: אלי דדון

פרופ' אבינעם שירן, מנהל המערך הקרדיולוגי, ופרופ' רונן יפה מנהל יחידת הצנתורים – הציגו לאנשי רפא"ל את מרכזי המצוינות של המערך הקרדיולוגי. מדובר באחת ממחלקות אשפוז הלב מהגדולות בישראל עם 40 מיטות ומעל 8500 ימי אשפוז. המחלקה מבצעת 2,000 צנתורים בשנה והיא מהמובילות בישראל בצנתורי TAVI בהם מחליפים למטופל את המסתם הפגום באמצעות החדרת מסתם חדש בצנתור, וחוסכים למטופל ניתוח לב פתוח. עוד עדכנו פרופ' שירן ופרופ' יפה, כי המחלקה בכרמל שותפה ומובילה בתחום פיתוחי חדשנות כמו סטטוסקופ מבוסס בינה מלאכותית, המסוגל לזהות ולהתריע על מחלות לב שונות, וכן שימוש בטכנולוגיית צנתור באמצעות בלון המייצר גלי הלם אקוסטי, השתלת קוצבים זעירים ללא אלקטרודות וחידושים נוספים.

ד"ר סלים חלבי מנהל המלר"ד. צילום: אלי דדון

סגר את מנהלי המחלקות הנתרמות פרופ' אורן טומקינס, מנהל מחלקת עיניים בכרמל, שעדכן את אנשי רפא"ל כי מחלקת העיניים של כרמל מקיימת פעילות משולבת בבית החולים ובקהילה במרפאות ובחדרי הניתוח תוך מענה מקיף לכל מחלות העיניים. "אנו מקיימים 50 אלף ביקורי מרפאה בשנה עם מעל 1500 ניתוחי קטרקט, ניתוחי השתלת קרנית וניתוחי רשתית ופזילה, תוך שימוש בשיטות הניתוחים המתקדמות ביותר שיש", סיכם.