ראומטולוגיה ילדים

ד
ד"ר מוחמד חמד סעיד ומנכ"לית הכללית רות רלבג. צילום: אלי דדון

בבית החולים כרמל נפתחה מרפאה ייעודית לראומטולגיית ילדים, בניהול ד"ר מוחמד חמד סעיד. "המטרה שלנו היא לאפשר לילדי חיפה והצפון ליהנות ממגוון רחב של שירותים רפואיים מתקדמים", אומר מנהל מחלקת הילדים בכרמל, פרופ' גיורא פילר

כדי לקדם את השירות הייחודי לראומטולגיית ילדים במחלקת הילדים בכרמל, יצא לאחרונה סגן מנהל המחלקה ומנהל המרפאה הראומטולוגית לילדים, ד"ר מוחמד חמד סעיד, להשתלמות מיוחדת בתחום המחלות האוטו-אינפלמטוריות ומחלות ראומטיות בילדים. "אני מצפה להפיק את המיטב מתקופת השתלמות שאני יוצא אליה במרכז הרפואי בהולנד", אומר ד"ר סעיד. "אני רוצה להשביח את תהליכי העבודה במרפאה שלנו לטובת ילדי האזור ולהשתתף במחקרים עולמיים ורב מרכזיים".

ד"ר מוחמד חמד סעיד יוצא להשתלמות בסיוע קרן יאנקו, שנתרמה ע"י פרופ' תיאודור יאנקו ז"ל, המקים והמייסד של המחלקה. הקרן תומכת ומסייעת לרופאים מומחים ממחלקת ילדים בכרמל להשתלם ולהתקדם גם באמצעות השתלמויות בחו"ל.

ד"ר מוחמד חמד סעיד. צילום: אלי דדון

ד"ר מוחמד חמד סעיד סיים בשנת 2008 בהצטיינות את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה בטכניון, ואת תקופת הסטאז' ביצע בבית חולים כרמל וגם אותה סיים בהצטיינות. הוא התמחה ברפואת ילדים בכרמל ובהמשך היה מהראשונים בארץ שעוברים התמחות על בראומטולוגיה ילדים במרכז רפואי שניידר. מתחילת 2020 מונה ד"ר סעיד לסגן מנהל מחלקת ילדים נוסף לתפקידו כמנהל מרפאת ראומטולוגיה ילדים.

מתוקף תפקידו אחראי ד"ר מוחמד חמד סעיד על כל שירותי ראומטולוגית ילדים בבית החולים וכן במרחב חיפה וג"מ של שירותי בריאות כללית, הוא עוסק במחקרים והדרכת רופאים מתמחים וסטודנטים ברפואת ילדים וראומטולוגיה. כמו גם שותף ד"ר סעיד למחקרים ועבודות בתחומי ההתמחות שלו בארץ ובחו"ל. ד"ר חמד סעיד חבר באיגוד הראומטולוגים ובאיגוד הראומטולוגים ילדים הארצי. הוא גם מרצה מצטיין בפקולטה לרפואה בטכניון. לאחרונה סיים ד"ר חמד סעיד קורס הכשרה של העתודה הניהולית הבכירה בכללית מדובר בקורס היוקרתי ביותר בכללית ובסיומו העניקה לו את תעודת הגמר מנכ"לית הכללית, רות רלבג.

מנהל מחלקת הילדים בכרמל, פרופ' גיורא פילר: "ד"ר מוחמד חמד סעיד כבר כעת מהראומטולוגים הטובים והמובילים בארץ, קלינאי בחסד, בעל ידע עצום וחוש קליני מפותח ומצטיין, וגישה מדהימה לחולים ומשפחותיהם. ההשתלמות תזניק ותשבח אותו עוד יותר, לטובת ולרווחת החולים ומשפחותיהם. אני מברך את משפחת יאנקו עבור התרומה הנדיבה שתרמו לקידום ההכשרות המקצועיות של רופאי המחלקה".