קול קורא לסטארט-אפים רפואיים

מנכ
מנכ"ל מדקס, שי פוליקר. צילום: לוליפופ

חממת MEDX משקיעה בשלושה מיזמי טכנולוגיות רפואיים שמפתחים: פתרון ייעודי לחצייה וטיפול בחסימות ורידיות כרוניות; עדשות מושתלות לניתוחי קטארקט, שתאפשר תיקון ראיה על ידי רופא העיניים ללא צורך בהתערבות ניתוחית נוספת לאחר ההשתלה; וטכנולוגיה חדשה שתאפשר מיכון ואטומיזציה בתהליכי ייצור של שתלים רפואיים

חממת MEDX, שמשקיעה בתחום המכשור הרפואי והרפואה הדיגיטלית, מודיעה על צירופן של שלוש חברות הזנק חדשות לחממה. צירוף חברות אלו מתווסף למספר פעולות משמעותיות שעשתה החממה לאחרונה, ביניהן צרוף חברת ההשקעות הבריטית CBG כשותפה בחממה. כמו כן, כחלק מצמיחת החממה, מודיעים MEDX על קול קורא לסטארט אפים חדשניים בתחום המכשור הרפואי הקרדיו-וסקולרי בשלבי ה-Pre-Seed, Seed ו-Round A.

שלוש החברות החדשות מצטרפות לשמונה חברות מכשור רפואי שהוקמו עד היום בחממה. החברות שהצטרפו לאחרונה לחממה הן:

VeinWay, שמפתחת פתרון ייעודי לחצייה וטיפול בחסימות ורידיות כרוניות. החברה פיתחה מכשיר ייעודי לרופאים לחציית ורידים חסומים. המכשיר יסייע לרופאים לטפל בבטחה בחסימות מסובכות וכן לקצר את זמן הפרוצדורה. חברה זו נוצרה במסגרת תוכנית "יזם הבית" של החממה, במסגרתה מחברים יזמים לצרכים קליניים שהוצגו לחממה על ידי רופאים ושותפים אסטרטגים.

EyeMed, חברה המפתחת את הדור הבא של עדשות מושתלות לניתוחי קטארקט, שתאפשר תיקון ראיה על ידי רופא העיניים ללא צורך בהתערבות ניתוחית נוספת לאחר ההשתלה. ניתוח קטראקט פותרים כיום את עכירות העדשה, אך לא מצליחים בכ- 50% מהמקרים, לפתור את בעיות הראייה הנלוות. החברה מפתחת עדשת פרמיום להשתלה תוך-עינית שתאפשר כיוונון הראייה בפרוצדורה לא-פולשנית לאחר ניתוח הקטראקט.

BeWeld, מפתחת טכנולוגיה מהפכנית שתאפשר מיכון ואטומיזציה בתהליכי ייצור של שתלים רפואיים.

ענבל לנדסברג, סמנכ״לית פיתוח עסקי של חממת MEDX: "החממה פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם בתי חולים מחד וחברות רב לאומיות מאידך בכדי לזהות פערים קליניים משמעותיים ולגשר עליהם. צירוף חברות נוספות לחממה תומכות במטרת העל שלנו שהיא לפתח חידושים טכנולוגיים פורצי דרך לשיפור שירותי הבריאות בארץ ובעולם".

חממת מדקס (MEDX Xelerator) היא חממה מובילה למכשור רפואי שהוקמה בשותפות חברת Boston Scientific,MEDX Ventures , המרכז הרפואי שיבא ופועלת בחסות רשות החדשנות הישראלית. החממה מתמקדת במכשור רפואי בדגש על טכנולוגיות לכלי-דם ולב, מכשור זעיר-פולשני ורובוטיקה רפואית. את החממה מוביל צוות מנוסה בעל ניסיון של עשרות שנים ביצירה וקידום של מיזמים רפואיים מצליחים עבור המטופלים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות. החממה ביצעה את ההשקעה הראשונה במארס 2018 והשלימה אחד עשר השקעות עד היום.