ציון לשבח למערך הלב

מערך הלב. צילום: הדסה
מערך הלב. צילום: הדסה

מערך הלב של בית החולים הדסה קיבל את הפרס היוקרתי של הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית

מערך הלב של המרכז הרפואי הדסה נבחר לקבל את הפרס היוקרתי של הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית: "ציון לשבח למחלקה על הצטיינות יתרה בהוראה קלינית". פרופ' יורם וייס, מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה: "אינני מופתע מן הבחירה ובתור מי שמכיר את הנפשות הפועלות ואת העומדים בראש, יש לנו בהחלט סיבה אמיתית לגאווה. הבחירה בצוות ההוראה מצטרפת אל שורה של הישגים ופריצות דרך רפואיות וטכנולוגיות במערך הלב, כאשר רק לאחרונה קבע העיתון המוביל ניוזוויק כי מערך הלב בהדסה הוא מבין המובילים בעולם כולו".

ד"ר ריפעת ג'בארה, מנהל קרדיולוגיה ואחראי על ההוראה במערך הלב: "אני גאה שזכיתי להוביל את מערך הלב במשך הרבה שנים להצטיינות הוראתית יתרה, והיום אני שמח שהמחלקה שלנו זכתה בפרס היוקרתי הזה, המהווה עוד הוכחה לכך שההשקעה משתלמת.אישית קבלתי את פרס הפקולטה למרצה המצטיין כבר פעמיים במהלך הקריירה שלי, אבל הפעם יש לזה טעם מיוחד ואחר, מדובר בעבודת צוות קולקטיבית יוצאת מן הכלל. התרגשתי להשתתף בטקס חלוקת פרסי הפקולטה ולקבל את הפרס בשם כל צוות מערך הלב, זו גאוות יחידה".

המחלקות המתמודדות על הפרס היוקרתי, חייבות לעבור שלושה שלבים: ראשית, על המחלקה להיות מצטיינת בהוראה, עם ממוצע מעל 94. שנית, להיות בעשירון העליון של כלל המחלקות המצטיינות המסונפות לפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. ושלישית, שכל זה יישמר למשך שלוש שנים ברציפות. הממוצע התלת שנתי של מערך הלב בהדסה היה 98.

"זכינו להגיע למעמד המרגש הזה בזכות ההשקעה האינסופית בסטודנטים על ידי צוות הרופאים הנהדר של מערך הלב", מסכם ד"ר ג'בארה. "כולם השתתפו ונרתמו לבניית דור רופאי העתיד ואני מודה לכל אחד ואחת מהם. אין לי ספק שהוראה מהווה אבן יסוד ואחת הפנים היפות של הרפואה".