סוגרים קורונה

צוות מחלקת הקורונה שנסגרה, בראשות ד
צוות מחלקת הקורונה שנסגרה, בראשות ד"ר אלי רוזנברג ומלי ממן מנהלת הסיעוד. צילום: סורוקה

בבית החולים סורוקה נסגרה מחלקת קורונה. כעת ממשיכות לפעול בבית החולים היחידה לטיפול נמרץ קורונה ומחלקה פנימית קורונה

על רקע סגירה הדרגתית של מחלקות קורונה בבתי חולים בישראל, נסגרה מחלקת קורונה בבית החולים סורוקה בבאר שבע, בראשותם של ד”ר אלי רוזנברג, מנהל המחלקה ומלי ממן, מנהלת הסיעוד, שבשגרה מנהלת הסיעוד של מחלקה לכירורגיה א. יחידה לטיפול נמרץ קורונה ומחלקת קורונה אחרת, ממשיכות לפעול, ומאפשרות המשך טיפול וקליטה מיידית של מטופלים במידת הצורך.

ד”ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: “לאור הירידה בהיקף התחלואה בכל הארץ ובאיזורנו, סגרנו מחלקת קורונה אחת מתוך השלוש. אני מודה לצוותים המטפלים מכל המחלקות שהפעילו את מחלקת הקורונה והתגייסו למשימה חשובה זו, דבר המעיד על הערבות ההדדית שלהם למען מטופלנו. בנוסף, אני מודה לצוות מחלקת פנימית ג’ בראשותם של ד”ר ליאור זלר וילנה מילוסלובסקי, שהפעילו את מחלקת קורונה א’ עם פרוץ הגל האחרון. מהיום תופעל המחלקה על ידי צוות מחלקת פנימית ב’ בראשותם של פרופ’ נמרוד מימון, יו”ר החטיבה לרפואה פנימית בסורוקה, וראש התכנית הלאומית מגן אבות ואמהות, יחד עם יפה טרבלסי מנהלת הסיעוד במחלקה”.

ד”ר אלי רוזנברג, מנהל מחלקת קורונה ב: “סגירת המחלקה מהווה נקודת ציון לכך שהתחלואה במגמת ירידה ברורה. למרות האופטימיות, הסיפור עדיין לא תם. נצטרך להמשיך להקפיד על שגרת יומיום המותאמת לחיים לצד הקורונה עם כל הכללים הנדרשים. וכמובן, מי שטרם התחסן שיזדרז לעשות זאת”.

מלי ממן, אחות אחראית, מחלקת קורונה ב’: “משמח לסגור מחלקת קורונה, בתקווה שלא תפתח שוב. ראינו במחלקה באופן יומי ומוחשי את הכח העצום של החיסונים. מעט המאושפזים שהיו מחוסנים חוו מחלה קלה יותר והאישפוז שלהם היה קצר יותר.בקרב הלא מחוסנים, המחלה התבטאה באופן קשה ואלים ולצערנו אף קטלני. החיסון פשוט מציל חיים”.