נפרדים מד"ר זילברמן

ד
ד"ר משה זילברמן. צילום: פוריה

צוות מרפאת השד בבית החולים פוריה נפרד מד"ר משה זילברמן, מנהל שירות השד וכירורג בכיר, אשר פרש לגימלאות בתום 38 שנים

ד"ר משה זילברמן, כירורג שד, מנהל שירות השד בבית החולים פוריה ובכיר במחלקה הכירורגית, פרש בחודש שעבר לגימלאות לאחר 38 שנות עבודה במרכז הרפואי פדה-פוריה ליד טבריה. "הגעתי לפוריה בשנת 1984, לאחר השתלמות בסרטן השד במכון הבינלאומי במילנו שם למדתי בהנחייתו של אחד המומחים הגדולים בתחום. בשנת 2001 בדיוק לפני 20 שנה הקמנו את מערך השד שהלך והתפתח עם השנים, ביכולת דימות השד, בביצוע ניתוחים מורכבים ובטיפול והלווי של המטופלות".

טקס הפרידה. צילום: פוריה

ד"ר זילברמן מסכם את העשורים שחלפו בתחושת סיפוק וגאווה, יחד עם צביטה קלה של געגוע, "אני עוזב מקום שהיה לי בית שני, גדלתי כאן בפוריה וזכיתי לראות את ביה"ח צומח וגדל. קשה להסביר את הקשר המיוחד והחיבור למטופלות במיוחד ברגעים הקשים… אני עוזב עם טעם של עוד". לבנה ברנשטיין, אחות מרפאת השד מוסיפה, "עשרים שנים עברו כל כך מהר, ד"ר זילברמן יצא מגדרו כדי לקבל כל מטופלת, נתן את כל כולו למענן, לא מכירה רופא כל כך מסור ואנושי". קרן כהן, אחראית דימות שד, ציינה בהתרגשות, "מחלקת דימות תמיד עבדה בצמוד למרפאת השד, ובשיתוף פעולה הדוק. במשך השנים בנינו כאן שירות שנודע בטיבו ובמקצועיותו ובמיוחד ביחס האישי והרגישות לכל אחת ואחת מהמטופלות".

טובה כהן, שהייתה בעבר אחות אחראית במחלקה הכירורגית, הגיעה כדי לחבק את ד"ר זילברמן, ןסיכמה: "עבדתי בפוריה במשך 37 שנים. ב18 השנים האחרונות אני עובדת יחד עם ד"ר זילברמן במרפאה בעמק הירדן, אני חייבת לציין שמגיעות אלינו נשים מכל האזור והן מגיעות כי הן סומכות עליו".