מרפאת סוכרת 1

ד
ד"ר מיכל כשר מירון. צילום: מאיר

מרפאה חדשה לטיפול בסוכרת מסוג 1 נפתחה בבית החולים מאיר

חדשות טובות לאנשים המתמודדים עם סוכרת מסוג 1 באזור השרון והמשולש: מרפאה לטיפול בסוכרת מסוג 1 נפתחה במכון האנדוקריני במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, מקבוצת קופת חולים כללית.

המרפאה, בהובלתה של ד"ר מיכל כשר מירון, מיועדת למטופלים מעל גיל 18 עם אבחנה ידועה או חדשה של סוכרת מסוג 1. המרפאה מיועדת גם לנשים עם סוכרת מסוג 1 סביב ובמהלך ההיריון, הנזקקות לאיזון קפדני של הסוכר ולמעקב קליני הדוק, והיא פועלת בשיתוף פעולה עם מרפאת הריון בסיכון במרכז רפואי מאיר. במרפאה יינתן מענה לטיפול במשאבות אינסולין ומדי סוכר רציפים. כמו כן, תינתן אפשרות למעקב ולייעוץ מרחוק.

לעומת מה שהיה נהוג לחשוב בעבר, סוכרת סוג 1 הינה מצב של ערכי סוכר מוגברים בשל חוסר מוחלט של אינסולין, על רקע הרס מתווך נוגדנים של תאי הביתא בלבלב. לרוב מאובחנת סוכרת סוג 1 בקרב ילדים ובני נוער, אך ידוע כי יכולה להופיע בגיל הבוגר. בשל חסר אינסולין מטופל במתן אינסולין תת עורי בזריקות או באמצעות משאבת אינסולין.

ד"ר כשר מירון: "אנשים ללא אינסולין עלולים להגיע למצבים מסכני חיים ומומלץ כי מטופלים עם סוכרת מסוג זה יהיו במעקב של מרפאת סוכרת ייעודית. חשוב להבין כי נטל התכנון של אדם הסובל מסוכרת סוג 1 הוא קשה ודורש הרבה ידע וניהול. בשנים האחרונות נכנסו טכנולוגיות שונות היכולות להקל על ניהול הסוכרת, המאפשרות מדידת סוכר רציף כך שהמטופל יכול לראות מה מצב הסוכר שלו מבלי לבצע מספר רב של דקירות באותו היום. בנוסף, ניתן להתחבר למשאבת אינסולין אותה נושאים על הגוף ובעזרתה ניתן להתאים את המינונים של האינסולין לרמת הסוכרים, רמת הפעילות ואורח החיים".