מרפאת גלאוקומה

ד
ד"ר פאדי חדאד. צילום: פוריה

ד"ר פאדי חדאד, מומחה גלאוקומה ששב מהשתלמות בלונדון, פתח שירות גלאוקומה חדש במחלקת העיניים של בית החולים פוריה

ד"ר פאדי חדאד, מומחה גלאוקומה, פתח שירות גלאוקומה חדש במחלקת העיניים של המרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר פאדי חדאד, השתלם בלונדון במשך שנתיים בתחום הגלאוקומה וחזר לאחרונה למחלקת העיניים של בית החולים פוריה, כמומחה גלאוקומה. ד"ר חדאד סיים לימודי רפואה באוניברסיטה העברית ועבר התמחות ברפואת עיניים בביה"ח וולפסון.

עם חזרתו מלונדון, מחלקת עינים בבית החולים, מציעה הן שירות ניתוחי גלאוקומה והן מרפאת גלאוקומה. ד"ר חדאד: "אנחנו נותנים שירות מקיף לחולי גלאוקומה. הכפלנו כבר את מספר מטופלי הגלאוקומה שאנחנו מקבלים בשבוע, בנוסף מבצעים ניתוחים חדשים כשהמטרה להגדיל את זמינות הניתוחים להורדת לחץ תוך-עיני, הן מבחינת הכמות והן מבחינת הוספת הטיפולים החדשים והמתקדמים ביותר. בנוסף לניתוחי הגלאוקומה הקלאסיים, אנחנו מציעים ניתוחים חדישים בעזרתMIGS (ניתוחי גלאוקומה זעיר-פולשניים) דוגמת ISTENT. לאחרונה רכשנו שני מכשירי לייזר חדשניים, והרחבנו מאד את האופציות הטיפוליות כך שניתן מענה לחולים מכל אזור הצפון.

"אחד המכשירים הללו", ממשיך ד"ר חדאד, "הוא מכשיר לייזר SLT מאפשר טיפול בגלאוקומה במקום חלק מהטיפות הקבועות אשר ניתנות למרבית החולים. טיפול ב-SLT יכול להוות תחליף לטיפות, ויש לו חשיבות רבה במיוחד במטופלים אשר מתקשים להקפיד על נטילת הטיפול או מטופלים שחווים תופעות לוואי מקומיות כתוצאה מהטיפות (כמו: אודם, גירוי, דמעות)".

ד"ר חדאד מציין כי התוכנית היא לפתוח בעתיד מרפאת גלאוקומה וירטואלית. מרפאה זו תאפשר למטופלים לעבור את כל הבדיקות בביקור אחד, במסלול מזורז, תאפשר להגדיל עוד את זמינות המרפאה ותרכז את המעקב אחר מטופלים יציבים. זה יקל על המטופלים מאד (במקרים שמצב המטופל מאפשר ), ויחסוך להם נסיעות לבית החולים שליד טבריה. המטרה שלנו היא לשפר את המעקב, איכות הטיפול ושביעות רצון המטופלים".

לסיום ד"ר חדאד ממליץ על בדיקה שגרתית מדי שנה: "אנחנו ממליצים לבני 40 ומעלה, להגיע מדי שנה לבדיקת עיניים שגרתית. הגלאוקומה נקראת "הגנב השקט של הראייה", השכיחות של גלאוקומה בארץ נעה בין 2-4%. ברוב המקרים, החולה לא מרגיש בסימנים מוקדמים או בכאב . ולכן חשוב מאד להיבדק באופן שגרתי. אבחון מוקדם מאפשר טיפול ומניעת נזק בלתי-הפיך לראייה".