מרפאה אורו-אונקולוגית ומרפאת ריאות חדשות

הסרת הלוט. צילום: סורוקה
הסרת הלוט. צילום: סורוקה

סניף האגודה למלחמה בסרטן, מרפאה אורו-אונקולוגית ומרפאת ריאות נחנכו במרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בבית החולים סורוקה

טקס להסרת הלוט במרפאה האורו-אונקולוגית ובמרפאת ריאות במרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בסורוקה, התקיים בשבוע שעבר במעמד מירי זיו – סגנית יו"ר האגודה למלחמה בסרטן; משה בר חיים – מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן; לילי בילר לב – מנהלת ועדת פרויקטים; ד"ר שלומי קודש – מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי; פרופ' יצחק אביטל – מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בסורוקה; ד"ר קרן רובינוב – מ"מ מנהל המערך האונקולוגי; ד"ר איתי לוי – מנהל המערך ההמטולוגי במרכז לגסי לאונקולוגיה; חברי הנהלת בית החולים ועובדי המרכז.

מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון בסורוקה, בניהולו של פרופ' יצחק אביטל, הוא מרכז כוללני לטיפול ולחקר מחלת הסרטן, המציב סטנדרט חדש לטיפול בחולים באזור הנגב ומחולל מהפיכה בכל הקשור לטיפול במחלת הסרטן. במרכז מוענקים טיפולים רב תחומיים באיכות הרפואית הטובה ביותר ובטכנולוגיות רפואיות מהמתקדמות ביותר, בשילוב תנאי הטיפול והאשפוז הטובים והמובילים בארץ. בסוף הטקס נערך סיור במרכז לגסי לאונקולוגיה והסרת לוט ממשרדי האגודה.

הצוות הרפואי וצוות האגודה. צילום: סורוקה

התרומה הנדיבה של האגודה למלחמה בסרטן בוצעה מתוך הקדש ע"ש מרים שער שלזינגר ז"ל למרפאה האורו-אונקולוגית ולמרפאת ריאות. התרומה מאפשרת לצוותים במערך האונקולוגי במרכז לגסי להעניק טיפול מותאם ואישי בהתאם לסוג הגידול.

מירי זיו – סגנית יו"ר האגודה למלחמה בסרטן: "האגודה למלחמה בסרטן מלווה את בית החולים מזה שנים רבות, עוד כאשר הוקם בסורוקה המרכז לבריאות השד הראשון בישראל. אנו מעריכים את הצוות הרב מקצועי המיומן והמסור של מרכז לגסי לאונקולוגיה, שעובד עם היד והלב לטובת המטופלים והמחלימים באזור.
למתן מענה למטופלים בסניף של האגודה שהוקם בתוך מרכז לגסי חשיבות רבה, שכן הוא מאפשר הנגשת מידע ושירותים למטופלים. אנו צועדים כבר שנים יחד על מנת להעניק לתושבי הדרום את כל המעטפת הנדרשת במאבק של המטופלים במחלה".

פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בסורוקה: "מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה חולל מהפיכה בכל הקשור לטיפול ולמתן מענה לתושבי האזור. חולים מגיעים מכל הארץ לקבל מענה מהצוותים הרפואיים אצלנו בסורוקה, צוותים מובילים בטיפול ובמחקר. התרומה של האגודה למלחמה בסרטן, מתוך הקדש ע"ש מרים שער שלזינגר ז"ל, ובכללה סניף האגודה בעל היתרון הרב שנמצא במרכז, היא משמעותית ביותר, שכן ביחד אנו מעניקים למטופלים שלנו במקום אחד קרוב לביתם מענה חשוב וראוי. אין ספק שהחיבור של הצוות המסור והמיומן של המרכז האונקולוגי עם נציגי האגודה מסייע למטופלינו בכל הדרוש להם".

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה : "מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון הוא כבר מוסד ותיק ומבוסס, ששינה את פני הטיפול בחולי סרטן בנגב וצפוי להמשיך ולחולל מהפיכה בחקר ובטיפול בחולי הסרטן. אני מודה על ההחלטה לייעד את ההקדש ע"ש מרים שער שלזינגר ז"ל לטובת פיתוח המרכז ולפתיחת סניף האגודה כחלק ממנו. אני בטוח שמיקומו ושילובו של הסניף בעשייה של הצוותים שלנו, יביאו לתרומה ולפיתוח של שירותים נוספים למטופלינו שהם תמיד במרכז החשיבה שלנו. אני מודה לחברינו באגודה למלחמה בסרטן, על עשייה משותפת, על ההבנה ועל התמיכה בפיתוח המרכז, באנשיו, בתכניותיו ובמחקר במשך שנים רבות".