המסלול המהיר

פרופ׳ עידו וולף והאחות שירה נמימי. צילום: ליאור צור
פרופ׳ עידו וולף והאחות שירה נמימי. צילום: ליאור צור

חדש בבית החולים איכילוב וללא עלות: יחידה לאבחון מהיר של מחלות מורכבות

חדש באיכילוב וללא עלות: יחידה לאבחון מהיר של מחלות מורכבות. השירותים הניתנים במסגרת היחידה לאבחון מהיר, כוללים התוויית תכנית אבחון מותאמת אישית במהלך כל שלבי הבירור, עד לקבלת אבחנה סופית; טיפול על ידי מיטב הרופאים המומחים הבכירים במרכז הרפואי איכילוב; שירות מהיר ויעיל; סיוע במיצוי מלוא הזכויות; ליווי רגשי בידי צוות ייעודי – ולכולם התמחות בטיפול בחולים עם מחלות מורכבות. השירות ביחידה לאבחון מהיר ניתן ללא תשלום. בהמשך, עבור בדיקות וביקורים במרפאות השונות, יש להביא טופס התחייבות מקופת החולים (טופס 17). היחידה החדשה היא בניהולו של פרופ' יצחק שפירא, סמנכ"ל המרכז הרפואי תל אביב (בית החולים איכילוב).

לדברי פרופ' עידו וולף, מנהל המערך האונקולוגי והיועץ הרפואי של השירות החדש: "הליך אבחון של מחלה מורכבת, יכול להיות מטלטל ומתיש מאחר שאבחון רפואי של התסמינים עלול להימשך זמן רב, לעיתים מספר שבועות עד מספר חודשים. למטופלים ובני משפחותיהם, שלב ההמתנה מאוד משמעותי ויכול לעשות את ההבדל בין חזרה מהירה לחיי השגרה ובין פגיעה ממשית ומשמעותית במצב הבריאותי ובאיכות החיים. לשם כך הקמנו במרכז הרפואי איכילוב – ת"א, את היחידה לאבחון מהיר של מחלות מורכבות. אבחון מהיר תורם לטיפול מדויק ומוקדם ככל האפשר, היכול לשפר את איכות החיים ולהגדיל משמעותית את הסיכויים להחלמה גם ממחלות קשות ולעתים אף יכול להציל חיים. הפנייה אלינו חוסכת עיכובים רבים והמתנה מיותרת ומורטת עצבים".

שירה נמימי, אחות מתאמת של היחידה החדשה, מסכמת: "בקבלת המטופל ליחידת אבחון מהיר, תתבצע שיחת היכרות ואבחון עם האחות המתאמת שבסיומה תקבע תכנית האבחון. האחות המתאמת תסייע למטופל בקביעת התורים בהקדם ובתמיכה לאורך כל תהליך האבחון. עם קבלת תוצאות הבדיקות ומתן האבחנה, המטופל יופנה להמשך טיפול במרכז הרפואי איכילוב וקבלת כל השירותים להם יזדקק, תחת קורת גג אחת".